ye-logo.v1.2

Зсув ґрунту в Хмельницькому: кримінальне провадження закрито

Суспільство 4828
Зсув ґрунту в мікрорайоні Озерна стався у серпні минулого року
Зсув ґрунту в мікрорайоні Озерна стався у серпні минулого року. Фото: з архіву редакції

Це дало підставу суду скасувати арешт, який стосувався будівництва багатоквартирного будинку на сусідній ділянці.

Днями Хмельницький міськрайонний суд задовольнив клопотання представників ТОВ «Будівельний альянс груп» щодо скасування арешту на об’єкт незавершеного будівництва у мікрорайоні Озерна. Причиною стало закриття слідчими справи щодо зсуву ґрунту, яке сталося у серпні 2020 року на вулиці Кармелюка, 4/2. Правоохоронці не знайшли ознак кримінального правопорушення. Про це свідчить судова ухвала, винесена 9 лютого цього року.

Спершу нагадаємо, що зсув ґрунту поблизу багатоквартирного будинку на вулиці Кармелюка, 4/2, що у мікрорайоні Озерна, стався приблизно о четвертій ранку 19 серпня 2020 року. Тоді у котлован сусіднього будівництва обвалилася частина тротуару з бруківкою та землею. Жителів будинку запевняли, що їхньому життю нічого не загрожує, але пропонували на кілька днів відселитися. Втім, цією можливістю ніхто з людей не скористався.

Під час з’ясування обставин події представники забудовників: ПП «ІМД «Респект», яке звів будинок на вулиці Кармелюка, 4/2, і ТОВ «Будівельний альянс груп», що будує нову багатоповерхівку на сусідній ділянці, — перекладали відповідальність за зсув ґрунту один на одного. А міська влада спрямувала заяви до поліції та прокуратури щодо невиконання державних будівельних норм, що могло спричинити загрозу життю та безпеці людей.

Кримінальне провадження закрито, тому арешт знято: що ухвалив суд

Згідно з ухвалою Хмельницького міськрайонного суду від 9 лютого, розслідування за фактом зсуву проводили слідчі Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області. На час проведення слідчих дій 9 вересня минулого року суд наклав арешт на незавершене будівництво багатоквартирного житлового будинку на вулиці Панаса Мирного, 20/2 (тобто на сусідню ділянку до будинку на вулиці Кармелюка, 4/2 — авт.).

А 29 січня цього року слідчий поліції постановив закрити відповідне кримінальне провадження. Підставою стала відсутність ознак правопорушення за частиною 1 статті 275 Кримінального кодексу України (Порушення правил, що стосуються безпечного використання промислової продукції або безпечної експлуатації будівель і споруд). Тому представники ТОВ «Будівельний альянс груп» попросили орган правосуддя скасувати раніше накладений арешт.

«Прокурор і слідчий на судове засідання не з’явилися. Але подали заяви, у яких вказали, що не мають заперечень щодо скасування арешту», — зазначено в судовій ухвалі.

Таким чином Хмельницький міськрайонний суд постановив скасувати арешт накладений на не завершене будівництво на вулиці Панаса Мирного, 20/2. Ця ухвала оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, наприкінці серпня минулого року тодішній заступник Хмельницького міського голови Андрій Бондаренко розповів кореспондентам сайту «Є», що більше немає небезпеки повторного зсуву ґрунту на тій ділянці.

«Для його запобігання ТОВ «Будівельний альянс груп» подовжує зводити підпірну стінку. Також компанія має збудувати дренажну систему для водовідведення, чого не зробив забудовник будинку на вулиці Кармелюка, 4/2», — зазначив посадовець.

 

Читайте також: Смертельна ДТП у Хмельницькому: чому суд виправдав колишнього начальника екоінспекції

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую