ye-logo.v1.2

Зсув ґрунту в Хмельницькому: що роблять для уникнення повторного обвалу

Суспільство 9255
Зсув ґрунту біля будинку на вулиці Кармелюка, 4/2 стався 19 серпня
Зсув ґрунту біля будинку на вулиці Кармелюка, 4/2 стався 19 серпня. Фото: з архіву редакції

Андрій Бондаренко зазначив, що впродовж наступного місяця забудовник зведе підпірну стінку.

Майже тиждень тому біля багатоквартирного будинку на вулиці Кармелюка, 4/2, що у хмельницькому мікрорайоні Озерна, стався зсув ґрунту. Тоді у котлован сусіднього будівництва обвалилася частина тротуару з бруківкою та землею. Сьогодні, 25 серпня, кореспонденти сайту «Є» запитали у заступника Хмельницького міського голови Андрія Бондаренка, як за цей час змінилася ситуація та чи немає небезпеки нових зсувів.

За словами Андрія Бондаренка, наразі ділянка, на якій стався зсув, повністю укріплена. Туди забудовник сусідньої ділянки ТОВ «Будівельний Альянс Груп» вже насипав ґрунт і глину та втрамбував їх. Коли ґрунт просяде, буде відновлено благоустрій прибудинкової території.

«Тому жодної небезпеки будинку та його жителями немає, — розповідає Андрій Бондаренко. — А для запобігання подальшого зсуву ТОВ «Будівельний Альянс Груп» подовжує зводити підпірну стінку. Також компанія має збудувати дренажну систему для водовідведення, чого не зробив забудовник будинку на вулиці Кармелюка, 4/2. Ці роботи будуть завершені впродовж наступного місяця».

Нагадаємо, зсув ґрунту біля будинку на вулиці Кармелюка, 4/2 стався приблизно о четвертій ранку 19 серпня. А саме — на ділянці між одинадцятиповерхівкою та сусіднім будівельним майданчиком. Після цієї події забудовники фактично перекидали провину за це один на одного.

Наприклад, представник ПП «ІМД «Респект» Юрій Стьобал (компанії, яка зводила будинок на вулиці Кармелюка, 4/2 — авт.) стверджував, що підпірну стінку для уникнення обвалів не зводили, адже у ній не було необхідності. Зсув ґрунту стався, бо ТОВ «Будівельний Альянс Груп» розпочав земельні роботи надто близько до одинадцятиповерхівки.

Натомість генеральний директор ТОВ «Будівельний Альянс Груп» Іван Крутилко розповів, що його компанія будувала підпірну стінку, яку насправді мав звести попередній забудовник. ПП «ІМД «Респект» не подбав ні про неї, ні про дренажі для відведення ґрунтових вод. 

Заступник міського голови Андрій Бондаренко тоді розповів, що у цьому винен хтось зі забудовників. Самому будинку загрози немає, але його жителям запропонували на кілька днів відселитися. Для цього забронювали номери у готелях, однак ніхто з людей не виявив такого бажання.

«Вже сьогодні (20 серпня — авт.) я підписав заяви до поліції та прокуратури щодо невиконання державних будівельних норм під час спорудження будинку, які могли спричинити загрозу життю та безпеці людей», — зазначив Андрій Бондаренко.

Читайте також: Старий цвинтар в Хмельницькому виявився давнішим, ніж вважали донедавна

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую