ye-logo.v1.2

На Деражнянщині продовжують руйнувати заказник «Шиїнецький»

Суспільство 1426
Невідомі 24 лютого розривали греблю на території заказника «Шиїнецький»
Невідомі 24 лютого розривали греблю на території заказника «Шиїнецький». Фото: знімок з відео, опублікованому екоінспекцією у фейсбуці

За інформацією екоінспекції, невідомі особи вичиняли протиправні дії у присутності правоохоронців з Вінницької області.

Вчора, 24 лютого, працівники Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області зафіксувала новий факт завдання шкоди заказнику «Шиїнецький», який розташований на території Деражнянської громади. Невідомі особи використали спецтехніку, щоб розрити греблю. Своїми діями вони порушили норми природоохоронного законодавства. Про це повідомили у пресслужбі екоінспекції.

За її інформацією, ще у листопаді минулого року державні інспектори встановили, що невідомі особи пошкодили греблю та відкрили всі заставки дамби на території гідрологічного заказника місцевого значення «Шиїнецький». Такі дії спричинили зниження рівня води, що надалі може мати невідворотні наслідки для заказника.

«На його території вже зникли унікальні вільхові насадження: осока, ситник, комиш лісовий, хвощ річковий. А також — водно-болотні птахи: руда та сіра чаплі, великі синиці, річкові горобці, лелека білий. Немає й багатьох земноводних хребетних тварин, гризунів та ссавців», — повідомили у пресслужбі екоінспекції.

Тоді завдану шкоду довкіллю державні інспектори оцінили у 145 тисяч 121 гривню. Також за фактом порушення природоохоронного законодавства правоохоронці відкрили кримінальне провадження.

Попри це 24 лютого цього року екоінспекція зафіксувала новий випадок порушення природоохоронного законодавства на території заказника «Шиїнецький».

«Невідомі особи у присутності представників Національної поліції Вінницької області, використовуючи спецтехніку, знову розривали греблю. Вони не реагували на зауваження голови Деражнянської громади Андрія Ковпака, що ті вчиняють неправомірні дії, якими завдають шкоду заказнику», — розповіли у представники екоінспекції.

У Державній екологічній інспекції у Хмельницькій області обіцяють, що докладуть зусилля, щоб притягнути до кримінальної відповідальності причетних до руйнування заказника.

Довідково. Гідрологічний заказник «Шиїнецький» розташований між селами Шиїнці, Явтухи та Слобідка-Шелехівська, які нині входять до складу Деражнянської міської громади. Його площа становить понад 381 гектар та охоплює заплаву річки Ровець — лівої притоки річки Рів. Створили заказник у 1992 році з метою збереження та відновлення генофонду тваринного та рослинного світу і підтримки загального екологічного балансу в регіоні.

Читайте також: Екоінспектори Хмельниччини зафіксували незаконну рубку дерев

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую