ye-logo.v1.2

Хмельничани вимагали відпустити Стерненка та провести судову реформу

Суспільство 2383
У Хмельницькому пройшла друга за тиждень акція на підтримку Сергія Стерненка
У Хмельницькому пройшла друга за тиждень акція на підтримку Сергія Стерненка. Фото: автора

На думку учасників акції, активіста переслідують за його громадську позицію.

Сьогодні, 27 лютого, орієнтовно понад пів сотні хмельничан вийшли на другу акцію на підтримку громадського активіста Сергія Стерненка, якому 23 лютого присудили понад сім років позбавлення волі. Цього разу для проведення заходу вони обрали більш людну локацію — майданчик біля «Дитячого світу». Серед вимог учасників акції протесту «Волю Стерненку» було не лише звільнення громадського активіста, а й реформа судової системи.

За словами учасника акції протесту Андрія Попика, основний мітинг відбувається у Києві. Проте не у всіх є змога поїхати у столицю, тому подібні акції паралельно проходять у різних містах країни.

«Я повністю підтримую вимоги цієї акції та вважаю, що вирок винесений Стерненку є незаконним. Я ознайомився з матеріалами цієї справи й зрозумів, що вона з юридичної точки зору є нікчемною. Все ґрунтується на показах одного тітушки, — розповідає Андрій Попик. — Але справа не лише у Стерненку. На його місці може опинитися кожен не залежно, чи ти голосував за Порошенка, чи за Зеленського. За бажанням якогось чиновника, прокурора та судді проти будь-якої людини можуть сфабрикувати справу та позбавити волі».

«На місці Сергія Стерненка може опинитися кожен», — Андрій Попик.

«На місці Сергія Стерненка може опинитися кожен», — Андрій Попик.

На його переконання, така ситуація в Україні, пов’язана з нереформованою судовою системою. Такої ж думки дотримується й інший учасник акції протесту, громадський активіст Олег Черненко.

«Страшно усвідомлювати, що ми можемо стати заручниками «телефонного права» якихось місцевих «князьків», які, захотівши закрити нам рот, кинуть нас у в’язницю. Тому закликаю народних депутатів від Хмельниччини висловити свою позицію та розпочати судову реформу в Україні. Необхідно збудувати систему справедливого суду, яка б забезпечувала захист кожного з нас», — наголосив Олег Черненко.

На акцію протесту прийшло орієнтовно понад пів сотні хмельничан.

На акцію протесту прийшло орієнтовно понад пів сотні хмельничан.

Хмельничанин Олександр Гаврилюк, який ще влітку минулого року виходив на одиночний пікет на підтримку Сергія Стерненка, вважає справу проти громадського активіста з Одеси політичним замовленням.

Олександр Гаврилюк ще влітку минулого року виходив на одиночний пікет на підтримку Сергія Стерненка.

Олександр Гаврилюк ще влітку минулого року виходив на одиночний пікет на підтримку Сергія Стерненка.

«Це замовлення проросійської еліти, адже Сергій Стерненко боровся з ними. Тому вони запроторили його у в’язницю та взагалі хочуть знищити в одеському СІЗО. Тому ми маємо підійматися, щоб визволити справжнього патріота», — переконаний Олександр Гаврилюк.

Крім волі Стерненку та реформи судової системи, учасники акції мають ще низку вимог. Наприклад, звільнити зі займаних посад генерального прокурора України Ірину Венедіктову та міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова. 

Нагадаємо, подібна акція на підтримку Сергія Стерненка 23 лютого проходила на хмельницькому майдані Незалежності. Саме того дня Приморський суд Одеси призначив йому сім років і три місяці позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Причиною стало те, що активіст нібито у 2015 році зі спільниками викрав колишнього депутата райради, екскерівника одеського відділення проросійської партії «Родіна» Сергія Щербича, а потім — катували його, щоб той відмовився від свого мандату.

Хоча правоохоронці відривали справу за статтями Кримінального кодексу України, які передбачають відповідальність за викрадення людини, обвинувачуваний вирок Сергію Стерненку суд виніс за напад з метою заволодіння майном, тобто банківською карткою та 300 гривнями Сергія Щербича, і за незаконне носіння зброї.

Сергій Стерненко заперечив свою провину й заявив, що готує апеляцію. Він переконаний, що ця справа є замовленням проти нього, адже все обвинувачення ґрунтуються виключно на свідченнях Сергія Щербича та свідка, якого у суді навіть не допитували.

Проте правоохоронці вважають по-іншому. Керівник Одеської обласної прокуратури Сергій Костенко 24 лютого висловив своє переконання у тому, що позиція обвинувачення під час розгляду справи Сергія Стерненка була повністю обґрунтована, а докази — достатніми для винесення вироку. Натомість акції протесту після винесення вироку громадському активісту прокурор розцінює як тиск на суд.

Читайте також: «Крим - це боляче. Це як спалена хата…» - історія Ірини Шухтуєвої про нестримне бажання дихати вільно

Коментарі:

Віталій Українець 27.02.2021 20:13

за 10$ 7 років тюрми? Венедиктова Чума! Аваков Чорт!

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую