ye-logo.v1.2

Метеорологи про «мінус» 25 та сніг: чим дивувала зима на Хмельниччині

Суспільство 2661
Найнижчу температуру в Хмельницькому метеорологи фіксували 19 січня і 19 лютого
Найнижчу температуру в Хмельницькому метеорологи фіксували 19 січня і 19 лютого. Фото: з архіву

Тривалість синоптичної зими в області склала 45 днів.

Те, що зима, за прогнозами синоптиків та кліматологів, очікувалася теплішою від норми, говорили це восени. Проте, синоптики не виключали, що в окремі періоди можуть бути і аномально низькі температури. Власне, так і сталося: були і тріскучі морози, і доволі теплі як для зими дні.

Як розповідає завідувачка сектору підготовки інформації Хмельницького обласного центру з гідрометеорології Вероніка Апполонова, стійкий перехід за нуль градусів, тобто настання зимового періоду, у нас в області відбулося 8-9 січня. Фактично, це означає, що лише в ці дні настала синоптична зима. За словами Вероніки Іванівни, це, в середньому, на півтора місяці пізніше за середні багаторічні строки.

«А закінчилася синоптична зима (відбувся перехід через 0 градусів в бік підвищення температури) 22 лютого, - каже Вероніка Апполонова. - Це на три тижні раніше середніх значень. Тож тривалість синоптичної зими склала 45 днів при середніх показниках 106 днів. Тобто на два місяці вона виявилася коротшою».

Утім, додає, якщо брати минулий рік, то на Хмельниччині взагалі синоптичної зими не було. Бо температурні показники протягом усього періоду були подібними або до листопада, або до березня. А зима, що минула, таки нагадала мешканцям області, що таке мороз.

Так, найнижчу температуру в Хмельницькому метеорологи зафіксували 19 січня і 19 лютого: у ці дні вона становила 19-20 градусів морозу.

А загалом найнижча температура по області була зафіксована на північному-заході - в Ямполі. Там стовпчики термометра показували -25 градусів. Утім, до екстремальних показників все ж вони не дотягнули: за словами Вероніки Апполонової, скажімо, в лютому 2012 року метеорологи фіксували в області і 32 градуси морозу.

А от найвищу температуру в цього року спостерігали в області 4 лютого. Тоді було зафіксовано 7-9 градусів тепла.

«Також в цьому році, на відміну від трьох попередніх років, у нас все таки було відмічено стійкий сніговий покрив, - каже Вероніка Апполонова. - У Хмельницькому в середині лютого він сягнув 15 сантиметрів. А на півночі області – до 20 сантиметрів».

Втім, і це не так багато, відмічає синоптик, остільки, бувало, випадало і до 50-60 сантиметрів.

«Так, порівняно недавно, у 2013 році, на Хмельниччині фіксували сніговий покрив на рівні 40 сантиметрів снігу наприкінці березня», - згадує Вероніка Апполонова.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую