ye-logo.v1.2
28 Лютого, 2020

Синоптики: метеорологічна зима поки не настала

Суспільство 2154
Нижче 12 градусів морозу на Хмельниччині не фіксували
Нижче 12 градусів морозу на Хмельниччині не фіксували. Фото: з архіву

А от «максимумом» тепла зима таки порадувала.

До закінчення календарної зими залишилося трохи менше місяця, але в повному розумінні цього слова вона на Хмельниччині так і не настала. Не зважаючи на те, що початок лютого врешті порадував снігом, у неділю синоптики вже прогнозують підвищення температури та значних холодів надалі не прогнозують. Додають, що і грудень, і січень були для зими абсолютно нетиповими.

«Звісно, не можна сказати, що ці зимові місяці були аномально теплими. Але точно нетиповими для зими. Так у грудні середня температура за місяць перевищила норму на 4 градуси, а у січні – на 5 градусів. Якщо порівнювати з минулими роками, то окремо такі теплі місяці траплялися. Але так, щоб два місяці поспіль взимку була така висока температура, це вперше за час спостережень синоптиками», - розповідає завідувачка сектору підготовки інформації Хмельницького обласного центру з гідрометеорології Вероніка Апполонова.

Додає, найцікавіше те, що метеорологічна зима цього року поки не настала.

«Як по-синоптичному, то зими ще немає. Немає стійкого переходу за нуль градусів. Такі температурні показники, які ми спостерігаємо, подібні або до листопада, або до березня», - зазначає Вероніка Апполонова.

Опадів, як для зими, синоптики також фіксують мало.

«Опади не дотягують до норми: в січні їх було менше на 50 відсотків, у грудні випало трішки більше половини від норми. Декілька днів зі снігом було наприкінці грудня, та трохи в першій декаді січня. Максимальну висоту снігового покриву фіксували на півночі області – 9 сантиметрів», - розповідає спеціаліст.

Мінімальну температуру цієї зими синоптики фіксували двічі: 4 грудня та 8 січні - 11-12 градусів морозу в Кам’янці-Подільському. Зазначають, що це було одноденне короткочасне зниження температури.

А от «максимумом» тепла цьогорічна зима таки порадувала.

«18 грудня в Хмельницькому зафіксовано +14 градусів. Це було перевищення максимальних температурних показників за весь період спостережень. Така аномалія була відмічена вперше», - каже Вероніка Апполонова.

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую