ye-logo.v1.2

У Хмельницькому зносять незаконні перешкоди: чи можна загороджувати двори будинків

Суспільство 5455
16 березня комунальники демонтували бетонні блоки, розташовані поблизу будинку №22/1 на вулиці Степани Бандери
16 березня комунальники демонтували бетонні блоки, розташовані поблизу будинку №22/1 на вулиці Степани Бандери. Фото: пресслужби Хмельницької міської ради

За результатами обстежень в місті виявили пів тисячі таких перешкод.

Цього тижня хмельницькі комунальники почали демонтувати незаконні перешкоди, які обмежують проїзд у двори багатоквартирних будинків. Серед них є самовільно встановлені бетонні блоки, шлагбауми та залізні огорожі. Відповідно у жителів деяких багатоквартирних будинків іноді виникають питання, чи вони мають право загородити свій двір. Сьогодні, 18 березня, про цю ситуацію під час онлайн-прийому громадян розповів заступник Хмельницького міського голови Микола Ваврищук.

Наразі у Хмельницькому порядок влаштування огорож на місцевих земельних ділянках регулює відповідний документ виконавчого комітету, затверджений влітку 2018 року. Згідно з ним, огорожі на земельних ділянках мають право встановлювати фізичні та фізичних осіб, які мають їх у користуванні чи у власності. Однак заборонено влаштовувати такі обмеження навколо багатоквартирних житлових будинків.

«Винятком є житлові комплекси, на території яких передбачено влаштування відпочинкових, дитячих, господарських, спортивних майданчиків згідно з містобудівним розрахунком», — зазначено у положенні виконкому.

Втім, існування такого положення не досі не розв’язало проблему самовільного огородження дворів.

За словами Миколи Ваврищука, загородження дворів багатоквартирних будинків досі залишається дискусійним питанням. Його остаточно мають врегулювати майбутні зміни до відповідного положення.

Як приклад проблеми зі самовільно встановленими огорожами, заступник міського голови навів ситуацію, яка сталася 21 січня на вулиці Благодатній, що у мікрорайоні Дивокрай. Ввечері того дня загорівся один з приватних будинків. Однак пожежна машина довго не могла наблизитися до місця займання через бетонні блоки, які загородили проїзд.

«Тому питання встановлення будь-яких огорож повинні проходити чітку процедуру погоджень. Зокрема, з боку ДСНС, поліції та швидкої допомоги. Кожну ситуацію потрібно детально розглядати, адже такі перешкоди можуть надалі становити проблеми для руху спецтранспорту», — зазначив Микола Варищук.

У пресслужбі Хмельницької міськради додали, що представники комунальних підприємств нещодавно перевірили маршрути руху спецтехніки щодо наявності на них незаконних перешкод. Як наслідок, вже виявили 500 подібних об’єктів. Зокрема, бетонних блоків, шлагбаумів і металевих огорож. На порушників правил благоустрою складатимуть адміністративні протоколи, а самі перешкоди підлягають зносу.

Наприклад, 16 березня за рішенням виконкому комунальники власними силами вже демонтували бетонні блоки, розташовані поблизу будинку №22/1 на вулиці Степани Бандери.

Читайте також: Інспектори з паркування та багаторівневі паркінги: у Хмельницькому вивчають думку жителів міста

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую