ye-logo.v1.2

Ситуація критична: як вирішують проблему із киснем у лікарнях Хмельницького і Славути

Суспільство 2772
У Славуті запасу кисню немає, щодня у заклад привозять 50-60 балонів і він розходиться
У Славуті запасу кисню немає, щодня у заклад привозять 50-60 балонів і він розходиться. Фото: ілюстративне. buknews.com.ua

Кількість захворювань на коронавірус за останній тиждень зросла вдвічі.

Як повідомив під час брифінгу заступник Хмельницького міського голови Роман Примуш, у Хмельницькому вдвічі зросла кількість нових випадків захворювань на COVID-19 у порівнянні із минулим тижнем. Зросла також кількість важких хворих, які потребіють госпіталізації, що спричинило навантаження на медичні заклади. В результаті виникла проблема із медичним киснем, адже, як пояснив Роман Примуш, і в Хмельницькому, і в Славуті, як і на всій території Західної і Центральної України, єдиний постачальник медичного кисню — це компанія Львівкисень.

«У зв’язку з величезним попитом на кисень, відбуваються затримки у поставках у півдоби-добу. Це впливає певним чином на подасу кисню в певних закладах. Ми намагалися диверсифікувати поставки кисню, щоб не залежити від одного джерела», — каже Роман Примуш.

У Хмельницькій інфекційній лікарні, за його словами, ситуація простіша, бо окрім поставок Львівкисню, заклад повністю забезпечений кисневими концентраторами, балонним фондом для того, щоб коли немає поставок рідкого кисню, використовувати газоподібний, в балонах. Також, в інфекційній лікарні є промисловий концентратор, який виробляє кисень і може автономно забезпечувати 18 ліжкомісць.

«Зараз ми встановлюємо такий самий промисловий концентратор на 47 ліжкомісць і заклад буде майже повністю автономний щодо постачання кисню. Більша залежність від рідкого кисню є у Хмельницькій міській лікарні, але ми додатково, цього тижня придбали 50 кисневих концентраторів у заклад і постійно працюємо з постачальником, щоб не було ніяких зривів», — пояснив Роман Примуш.

Що ж до Славути, де також були проблеми з киснем, кажуть, запасу його немає, щодня у заклад привозять 50-60 балонів і він розходиться.

За словами директора КП Славутська міська лікарня Леоніда Радзивілюка, шість нових концентраторів кисню у лікарню вже закупили і розглядають можливість придбання кисневої станції.

«Ми вже мали зустріч вчора (18 березняавт.), із представниками постачальників кисневих станцій. Вона розрахована на забезепечення киснем 25 ліжкомісць. Поки ми будемо шукати технічні і фінансові можливості, адже для її забезпечення необхідно велике сподивання електроенергії, місце де її встановити. А щодо грошей, то вона коштує дорого, але ми будемо вишукувати і свої резерви, у міському бюджеті і звертатися до Міністрества охорони здоров’я», — пояснює Леонід Радзивілюк.

Ціна питання кисневої станції, яку планують придбати у Славутську лікарню 2,7 мільйона гривень.

Нагадаємо, про проблеми з киснем у медичних закладах публічно повідомили ще 15 березня. Тоді ж, виконавчий комітет Славутської міської ради звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та голови Хмельницької облдержадміністрації Сергія Гамалія із тим, що лікарню в повному обсязі не забезпечують медичним киснем. Ситуацію назвали критичною. Згодом Сергій Гамалій повідомив, що «направив робочу групу, яка мала «невідкладно перевірять забезпеченість Славутської міської лікарні «технічним киснем». 

До теми: Реанімація працює на повну потужність — яка ситуація у Хмельницькому із захворюваністю і лікуванням хворих на COVID-19

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую