ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Перевірки замість кисню: в облдержадміністрації розповіли, як розв'язують проблеми лікарень Хмельниччини

Здоров'я 1586
У деяких лікарнях Хмельниччини надалі зберігається проблема зі забезпеченням хворих медичним киснем
У деяких лікарнях Хмельниччини надалі зберігається проблема зі забезпеченням хворих медичним киснем. Фото: ілюстративне stock.adobe.com

Наразі в області завантаженість ліжок з киснем щодня зростає на два-три відсотки.

Сьогодні, 16 березня, Микола Габрикевич, керівник штабу з ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з COVID-19, повідомив про збільшення госпіталізованих пацієнтів з коронавірусом. Відповідно на Хмельниччині зростає завантаженість ліжок з киснем. Найгірша ситуація у Славуті. На проблеми останньої відреагував й голова Хмельницької облдержадміністрації Сергій Гамалій. Він направив у Славуту перевірку.

За словами Миколи Габрикевича, у медзакладах області для пацієнтів з COVID-19 передбачено 2 тисячі 261 ліжко-місце, під’єднане до кисню. Однак їх завантаженість щодня зростає на 2-3 відсотки. Наприклад, станом на 15 березня вони були заповнені на 48 відсотків (перевищення цього показника на 65% може стати причиною посилення карантинних обмежень — авт.).

«Через зростання хворих проблема зі забезпеченням кисню існує, але практично всі райони виходять з цієї ситуації. Гірша ситуація у Славуті. Тому сьогодні туди виїхала комісія для визначення причин дефіциту кисню, — розповідає Микола Габрикевич. — Звичайно ця проблема не могла виникнути раптово. Керівники закладів це мали б знати й передбачити».

Інших причин виникнення проблеми з медичним киснем Микола Габрикевич не назвав. Однак кореспонденти сайту «Є» раніше дізналися, що зі схожою ситуацією зіткнулися не лише Славута, а й Хмельницький і Шепетівка. Однією з причин стали затримки поставок скрапленого кисню. Ним весь західний регіон забезпечує єдина компанія — «Львівкисень».

Власне тому 15 березня міська влада Славути вирішила звернутися до Сергія Гамалія та прем’єр-міністра, щоб ті посприяли розв’язанню проблеми. На це поки що відреагував голова облдержадміністрації. У фейсбуці він написав про створення робочої групи. Хоча Микола Габрикевич під час брифінгу повідомив, що вона діє ще з минулого року, але останні місяці не виїжджала на перевірки.

За словами Сергія Гамалія, представники цієї комісії невідкладно перевірять забезпеченість Славутської міської лікарні «технічним киснем». Також буде перевірено, як у Славуті дотримуються карантинних обмежень.

Знімок з фейсбуку Сергія Гамалія

Знімок з фейсбуку Сергія Гамалія

Як наслідок, на офіційній сторінці у фейсбуці виконавчого комітету Славутської міської ради повідомили: «замість кисню — перевірки: Славуту таки «почули». Й наголосили, що ситуація з медичним киснем у місцевій лікарні й надалі залишається критичною.

«Станом на 15:00 (16 березня — авт.) у Славутській міській лікарні перебуває 37 киснево-залежних хворих та залишилося 25 балонів кисню і жодного заправленого кріоциліндра. Наскільки вистачить наявного кисню — не відомо. Сподіваємося, що Славутську громаду таки почують. Принагідно звертаємось до суб’єктів господарської діяльності з проханням допомогти в забезпеченні лікарні киснем», — зазначили представники місцевої влади.

Знімок з фейсбуку виконавчого комітету Славутської міської ради

Знімок з фейсбуку виконавчого комітету Славутської міської ради

До теми: Хмельниччина на третьому місці по захворюваності медиків на COVID-19

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую