ye-logo.v1.2

Обід в обмін на кров

Суспільство 3105
Процес відбори крові чи плазми триває 4-6 хвилин.
Процес відбори крові чи плазми триває 4-6 хвилин.. Фото: автора

В обласній станції переливання крові на кількість «клієнтів» не скаржаться, але зауважують: «молодь не йде»

«Ситуація з донорством як в області, так і в Україні, невтішна, - каже Ярослав Столяр, завідуючий відділенням переливання та заготівлі крові Хмельницької обласної станції переливання крові. – Ми не маємо тотального безкоштовного донорства. Є люди чиї родичі чи близькі потрапили в лікарню. Але ті запаси крові та плазми, які в нас є, поки що забезпечують потреби. Звичайно, хотілося б, аби більше людей приходили до нас, щоб здати кров. Однак, на пропаганду донорства необхідні кошти, яких у нас немає».

Щодня, в середньому, до обласної станції переливання крові навідуються 30 донорів. Хоча бувало, що «клієнтів» приходило майже сім десятків. З кожним роком, як розповіли кореспонденту «Хмельницької народної газети «Є» працівники медичної установи, кількість охочих здати кров зменшується. Особливо серед молоді. Студенти сюди не йдуть! І це при тому, що за законом, за донорство їм передбачена 25-відсоткова надбавка до стипендії. Але… «У нас багато законів, але не всі вони виконуються, - зауважує Ярослав Васильович. – Нині студентам ніхто не доплачує». Донорами є, переважно, люди похилого віку.

Всі, хто стає донором, має отримувати за свої грами крові гроші або харчування. «Живих» грошей на станції не дають, а тому заміняють харчуванням на… 22 гривні. Саме в таку суму оцінила держава обіди для донорів. «Це так звані безкоштовні донори. Але ж є платні, - пояснює завідуючий відділенням переливання та заготівлі крові Хмельницької обласної станції переливання крові. – Але таких мало. «Платні» - в кого резус має від’ємний фактор та рідкісна група крові. Такі люди є в нашій базі даних, і коли існує потреба в їхній крові чи плазмі, ми їм телефонуємо. Їм платять 16 гривень за сто грамів (за один раз вони можуть здати 450-490 грамів – прим.авт.). І кожна людина може здавати кров не частіше, ніж раз на два місяці».

Нині чи не в кожній районній лікарні стоять сучасні апарати, які допомогають швидко (4-6 хвилин) та якісно взяти в людини кров чи плазму. А тому медики закликають подолян не боятися стати донором, оскільки завдяки їм можна врятувати життя іншим.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую