Гаряча тема:
- Війна
Чому в Хмельницькому затягується будівництво Палацу спорту
Роботи розпочали у 2019 році.
У Хмельницькому продовжують будувати новий спортивний об’єкт на вулиці Прибузькій – Палац спорту. Споруда, яка вміщуватиме арену на три тисячі місць, декілька окремих спортивних залів по 330-350 квадратних метрів кожен, тренажерні та фітнес зали, претендує на звання одного з найбільших в Україні. Загальна вартість об’єкта, попередньо, 273 мільйони гривень.
«Ми зараз проводимо зовнішні мережі, завершуємо системи вентиляції, електропостачання та водопостачання. Роботи просунулись добре, але ще багато чого попереду. Підходимо до складних робіт, які продиктовані призначенням споруди. Наприклад, міжнародна федерація баскетболу в завданні на проєктування прописала вимоги, яких у звичайних спортивних комплексах немає. Тому корегуємо проєкт відповідно до нових вимог», - зазначив директор компанії-забудовника Іван Крутилко.
Додав, що на об’єкті одночасно здійснюють паралельно 2-3 види робіт. За сприятливої погоди та додаткового фінансування їх кількість можуть збільшувати.
Якраз у частині фінансування усе не так однозначно. Усі будівельні роботи, як проводились до цього часу, здійснювались і здійснюються виключно за кошти із міського бюджету. За три роки місто виділило уже близько 60 мільйонів. За словами Хмельницького міського голови Олександра Симчишина, готові фінансувати об’єкт і надалі, але дуже сподіваються на обіцяну підтримку із держбюджету.
«Попри виїзні засідання комітетів парламенту, запевнення Кабміну, приїзд різних міністрів, торік на об’єкт не отримали жодної копійки з держбюджету. Всі роботи проводили винятково за міські гроші, і зараз весь перший квартал ми працюємо за наші гроші. Їх вистачить приблизно на місяць робіт. Будівельники проведуть велику частину вуличних робіт – зливові каналізації, дренажі, утеплення фасаду та даху. Далі сподіватимемося на отримання коштів із держбюджету», - каже Олександр Сергійович.
Наразі заявка на додаткове фінансування об’єкту із держбюджету перебуває на розгляді конкурсу, який проводить міжвідомча комісія різних федерацій та міністерств. Хмельницький подав усі необхідні документи на конкурс із презентацією та запевненням, що за умови фінансування, об’єкт можна завершити у 2021 році.
«Після 20 квітня має відбутись засідання конкурсної комісії й буде визначено перелік переможців і суми фінансування. Нам попередньо кажуть, що буде це мінімум 30 мільйонів гривень, хоча ми декларуємо 150 мільйонів гривень. Є ідея, аби цей об’єкт входив до 30 найбільших спортивних об'єктів України, які мають бути завершені до 30-ої річниці незалежності України. Ми погоджуємось на будь-які формати, якщо на це передбачать кошти із державного бюджету. Загалом, коли проєкт починався, мова була про те, що такі споруди фінансує держава і місто має гарантувати лише 10% співфінансування. Що це буде не лише міський об’єкт, а загальнодержавний, для проведення спортивних зборів спортсменів, обласних змагань. Будуємо потужну установу - одну з найбільших в усій Правобережній Україні»,- зазначив Олександр Сергійович.
У майбутньому в Палаці спорту буде змога проводити не тільки спортивні заходи, а й виставки, розважальні заходи, заняття командними видами спорту та інше. Приміщення обладнають трьома режимами світла, двома режимами звуку, буде три види покриття для різних видів спорту, які можуть демонтуватись і монтуватимуть за декілька годин. Це все дозволить проводити змагання європейського рівня олімпійських видів спорту.
«Маємо погодження п’яти національних федерацій з олімпських видів спорту, які після завершення будівництва зможуть у Палаці спорту проводити міжнародні змагання. Це федерації тхеквондо, карате, настільного тенісу, волейболу та баскетболу», - розповідає начальник міського управління молоді та спорту Сергій Ремез.
Загалом Палац спорту розглядають як одне із комунальних підприємств. Там не тільки проводитимуть змагання, а й діятимуть постійні спортивні гуртки - як безкоштовні, так і на платній основі, аби покривати витрати на утримання будівлі.
Читайте також: Школа за 160 мільйонів гривень: коли завершать будувати навчальний заклад на Озерній
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: