ye-logo.v1.2

Хмельничани можуть залишитися без гарячої води: які причини

Суспільство 2966
Василь Новачок обіцяє, що Великдень хмельничани мають зустріти з гарячою водою
Василь Новачок обіцяє, що Великдень хмельничани мають зустріти з гарячою водою. Фото: ілюстративне pixabay.com

Теплопостачальники опинилися перед загрозою залишитися без газу.

Виробники тепла для потреб населення, які не мають постачальника газу, повинні до 1 травня припинити споживання блакитного палива. Ця вимога стосується кількох теплопостачальних підприємств Хмельницької області та ОСББ. Таку інформацію сьогодні, 29 квітня, опублікувала пресслужба АТ «Хмельницькгаз». Кореспонденти сайту «Є» вирішили з’ясувати, що це означайте для жителів обласного центру.

Яким виробникам тепла в області припинять постачання природного газу?

У пресслужбі АТ «Хмельницькгаз» зазначено, що 1 травня завершується термін дії постанови Кабміну щодо покладання спеціальних обов’язків для виробників тепла, які використовують природний газ для потреб населення. Відповідно компаніям, які не мають жодного постачальника блакитного палива, буде припинено його постачання.

Згідно з інформацією ТОВ «Оператор ГТС України», постачання газу буде припинена для:

  • комунального підприємства «Хмельницьктеплокомуненерго»;
  • комунального підприємства «Південно-Західні тепломережі» (Хмельницький);
  • комунального підприємства «Міськтепловоденергія» (Кам'янець-Подільський)
  • Красилівського підприємства теплових мереж;
  • управляючої муніципальної компанії «Південно-Західна» (Хмельницький);
  • підприємства-гуртожитка «Мир» Хмельницької організації Товариства сприяння обороні України;
  • ПРАТ «Готель «Поділля» (Хмельницький);
  • обслуговуючого кооперативу «Олександрівський» (Хмельницький);
  • приватного підприємства «Заріччя Сервіс» (Хмельницький).

Також 1 травня мають припинити постачання газу для таких об’єднань співвласників багатоквартирних будинків: «Вікторія-56», «Грушевського 50», «Добробут», «Парус», «Оселя», «Квартал», «Чайка», «Прима 52», «Гарант Сервіс», «Сонячна Світлиця», «Гранд Палас 1», «Проскурівська 45», «Молодіжне», «Транзистор», «Рідна домівка», «Вишневе», «Ковчег», «Левада Скай», «Промінь» та «Соланж».

Хмельничани можуть на ціле літо залишитися без гарячої води: пояснення міської влади

Що означає припинення газопостачання для таких підприємств кореспонденти сайту «Є» запитали у заступника Хмельницького міського голови Василя Новачка. За його словами, «ситуація просто катастрофічна». Після 1 травня хмельничани можуть залишитися без гарячої води.

«Нині ми напрацьовуємо можливість забезпечити комунальні теплопостачальні підприємства газом на ці вихідні, щоб хмельничани зустріли Великдень з гарячою водою. Що буде після, мені важко сказати. Виходячи з нинішніх позицій уряду, ймовірно українці в різних містах не матимуть гарячої води до кінця літа», — заявив Василь Новачок.

Він додав, що така ж ситуація може спіткати ОСББ, які не під’єднанні до центрального теплопостачання, а мають дахові котельні.

Заступник міського голови пояснив, що до цього часу місцеві теплопостачальні компанії та ОСББ могли отримувати блакитне паливо «Нафтогазу», відбираючи його з мереж «Хмельницькгазу». За спожите з «Нафтогазом» розраховувалися на 70-90 відсотків. Це залежало від встановленого НКРЕКП розміру відрахувань за газ і надходжень на рахунки теплопостачальних підприємств. Однак з 1 травня все змінюється.

«Уряд вирішив зробити «подарунок» для українців на Великдень. Буквально вчора нам надійшов лист про скасування «покладання спеціальних обов’язків». Крім того, нам запропонували укласти договір з «Нафтогазом», але з стовідсотковою передоплатою за газ на місяць на перед», — зазначив Василь Пилипович.

Він пояснює, міські комунальні теплопостачальні підприємства не можуть нині укласти новий договір з «Нафтогазом». Наразі вони заборгували йому понад пів мільярда гривень. За таких умов неможливо знайти, наприклад, 50 мільйонів гривень і наперед заплатити за газ і його транспортування. У такі ситуації опинилися теплопостачальні підприємства різних міст країни.

Крім того, для теплопостачальних компаній мають запровадити ліміти. Вони повинні знати, скільки газу вони мають використати наступної доби. Далі за перевищення поданого ними показника або за спожиття меншого, ніж планувалося, обсягу газу — теплопостачальників штрафуватимуть.

«Наскільки мені відомо, завтра (30 квітня — авт.) Асоціація міст України має зустрітися з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем, адже це не відповідає умовам меморандуму, підписаного з ним у березні цього року», — заявив Василь Новачок.

Також він додав, що нинішні тарифи на тепло та гарячу воду хмельницьких теплопостачальних підприємств не відповідають вартості газу. Крім того, вони не враховують необхідності платити за транспортування блакитного палива. Це впливає на зростання боргів теплопостачальників. Тому до початку нового опального сезону в Хмельницькому будуть запроваджені нові тарифи.

Читайте також: У хмельницьких школах планують продовжити навчальний рік

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую