ye-logo.v1.2

Хмельницький хоче взяти кредит на утеплення кількох дитсадків та однієї школи

Суспільство 2257
Цього разу на утеплення навчальних закладів місто розраховує отримати понад два мільйони євро кредиту та 700 тисяч євро гранту
Цього разу на утеплення навчальних закладів місто розраховує отримати понад два мільйони євро кредиту та 700 тисяч євро гранту. Фото: з архіву редакції

Термомодернізація навчальних закладів у майбутньому має допомогти економити бюджеті кошти.

Хмельницька міська рада планує отримати понад два мільйони євро кредиту на проведення термомодернізації п’яти місцевих дитсадків і однієї школи. Про це свідчить нещодавно опублікований проєкт рішення виконавчого комітету.

Згідно з його текстом, кредит заплановано взяти у Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО). Цього разу обласний центр розраховує на 2 мільйони 300 тисяч євро кредиту та 700 тисяч євро безповоротного гранту.

«Термін запозичення становитиме до семи років, з яких 24 місяці будуть пільговим періодом, під шість відсотків річних. Погашатимуть цей кредит з міського бюджету щопівроку рівними частинами. Однак за будь-яку прострочену оплату доведеться платити вісім відсотків річних понад процентну ставку», — йдеться у проєкті рішення виконкому.

Отримані кошти заплановано спрямувати на термомодернізацію п’яти дитсадків і однієї школи. Отож, у майбутньому на утеплення можуть розраховувати такі навчальні заклади:

  • ДНЗ №8 «Малятко» на вулиці Володимирській, 70;
  • ДНЗ №23 «Вогник» на вулиці Бажана, 2;
  • ДНЗ №45 «Ялинка» на вулиці Вайсера, 50;
  • ДНЗ №47 «Дзвіночок» на вулиці Степана Бандери, 20/2;
  • ДНЗ №48 «Червона квіточка» на вулиці Чкалова, 18/1;
  • СЗОШ №1 на вулиці Староміській, 2.

Однак наразі йдеться лише про намір взяти кредит. Якщо за відповідне рішення проголосують члени виконкому, працівники департаменту освіти та науки й відділу енергоменеджменту будуть повинні подати розрахунки та обґрунтування необхідності проведення термомодернізації, а фінансове управління — провести підготовчу роботу. Далі Хмельницький ще має отримати погодження Міністерства фінансів України.

Утеплення навчальних закладів — це економія бюджетних коштів

Заступник міського голови Михайло Кривак розповів сайту «Є», що Хмельницький вже кілька років співпрацює з НЕФКО. Завдяки кредитним і грантовим коштам цієї міжнародної організації вдалося провести комплексну термомодернізацію трьох дитсадків і двох шкіл.

«Утепленні заклади почали економити від 25-и до 40 відсотків тепла. Завдяки цьому щороку місто може менше витрачати бюджетних коштів на оплату енергоносіїв, — пояснює Михайло Кривак. — Фактично кредит НЕФКО буде погашатися коштами, які були зекономлені внаслідок утеплення навчальних закладів».

Посадовець додав, що утеплення навчальних закладів означає не лише економію бюджетних коштів, а й покращення умов для дітей.

Довідково. НЕФКО — це міжнародна фінансова організація, яку в 1990 році заснували уряди п’яти північноєвропейських країн: Данії, Ісландії, Норвегії, Фінляндії та Швеції. Вона фінансує проєкти, спрямовані на покращення кліматичної ситуації. Зокрема, до таких проєктів належать заходи з енергоефективності. Хмельницький розпочав співпрацювати з НЕФКО у 2017 році. Крім кредитів на термомодернізацію навчальних закладів, місто також залучало кошти цієї організації на реконструкцію найбільших каналізаційних насосних станцій комунального підприємства «Хмельницькводоканал».

Читайте також: У Хмельницькому облаштовують три спеціальних майданчики для вигулу тварин

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую