ye-logo.v1.2

Мама року: хто переміг на Хмельниччині

Суспільство 8593
Вчора відбулася церемонія нагородження переможниць
Вчора відбулася церемонія нагородження переможниць. Фото: міської ради

Назвали переможниць у номінаціях премії «Мама року».

Уже втретє в Хмельницькому вручають премію «Мама року Хмельниччини». Цьогоріч переможниць визначали у трьох номінаціях - «Жінка року», «Жінка - хоробре серце», «Мама року». Як повідомляють у пресслужбі міської ради, загалом в проєкті брали участь 20 номінанток. Щорічно їх кількість збільшується і найбільше представлено жінок у номінації «Хоробре серце». Заради цієї номінації і була заснована премія.

За номінанток голосували користувачі соцмереж та журі із різних регіонів України. У результаті перемогу здобули:

- «Жінка року» - Олена Голяк;
- «Жінка - хоробре серце» - Ольга Мазур;
- «Мама року». Переможниця за рішенням журі - Олена Тертична. У номінації "Народна любов" перемогу отримала Алла Кривак.

Мама року

Олена Тертична.

Олені Тертичній майже 43 роки, дві її основні іпостасі – бути мамою та дружиною. Жінка про себе розповіла, що мріяла стати мамою, однак здоров’я її підводило. Разом з чоловіком вони боролися за створення великої родини. Так народилася Олександра, а потім Варвара, Артем, Глєб.

«Після того, як ми з чоловіком над ліжечками діток обговорили можливість когось вдочерити чи всиновити, бо маємо класну сім’ю і радо зустріли б знедоленого сироту - сталося так що я знову стала мамою. Ми думали, що вже не будемо батьками біологічними, а народився наш Ігор», - ділиться вона.

Олена любить мотивувати жінок. Вважає, що бути мамою – це природно і неважко. Впевнена, що з чоловіком виростить прекрасних людей, таким чином ми змінить світ на краще.

Жінка - хоробре серце

Ольга Мазур.

43-річна Ольга Мазур – мама трьох дітей. Її материнство розпочалося 20 років тому.

«Страшні діагнози, жахливі прогнози і примарні шанси на життя мого синочка Іллі... Операції, лікарні, реабілітації, сльози і молитви. Озираючись назад важко повірити, що ми пройшли цей шлях, ми навчились жити там, куди потрапили, ми навчились радіти дрібницям, навчились бачити чужу біль, підставляти плече», - розповіла свою історію жінка.

Ольга мріяла, що її син буде навчатися в звичайній школі, але він ще був у візку. Вони проживали у Києві і жодна школа не готова була їх прийняти. Тоді, це був 2008 рік. Вони почули, що в Хмельницькому є така школа, де впроваджують інтеграцію дітей з особливими потребами в освітній процес і сім’я приїхала в Хмельницький. Тут їх прийняли до звичайної школи.

«В нього повірили, його полюбили. Я ж, практично оселилися в школі, я просто стала її часткою… Найбільшою проблемою став наш перехід з початкової школи в старшу школу. Річ у тім, що школа має дві окремі будівлі, і лише початкова школа мала архітектурну доступність…Відступати ми не збиралися, це був 2012 рік (я народила тоді третю дитину), так ось з малою дитиною на руках, об'єднавшись з іншими батьками, почали протоптувати стежинки: мерія, міська рада, департамент освіти, депутати, Верховна рада, спонсори, друзі...», - згадує Ольга.

Тепер ця школа єдина в місті архітектурно доступна для учнів з порушенням опорно-рухового апарату. Ліфт, пандус, спецалізовані кімнати гігієни на кожному поверсі, кабінет ЛФК, будується доступна їдальня.

Жінка року

Олена Голяк.

Олена Голяк – матір трьох дітей.

«Ще в пологовому написала проєкт виховання успішної Анастасії і вирішила, що дівчинка буде танцювати, співати, а на випускний, в школі - нестиме прапор ліцею, як найкраща учениця, і прикладала до реалізації задуманого неабиякі зусилля. За це отримала в подарунок від доньки - золоту медаль із словами: «Ти ж сама цього хотіла - вона твоя», - згадує Олена. - Це спонукало працювати над собою і «написати» ще один проєкт під назвою – «Денис», який кардинально відрізнявся від першого. Починаючи з партнерських пологів, сумісного сну, грудного вигодовування за вимогою, пом’якшеним вихованням з ключовою фразою – «Оцінка - не головне в житті, головне - щоб людина з «хребтом» була».

Олена йшла до цілі, до ще одного «проєкту» та кардинальних життєвих змін у напрямку до своєї мрії.
«Євгенія» - назва третього життєвого проєкту, який, незважаючи на досвід та уміння, став знову новим, не очікувано багатогранним, повчальним, який дав поштовх та бажання змінити життя та допомогти іншим батькам, - додає вона. - Тоді все почалося. Все те, що мало б бути написане в попередніх реченнях».

Нині жінка реалізувала низку проєктів, створила з однодумцями організацію «Світанок», є консультантом з грудного вигодовування, членом громадських рад, співорганізатором фестивалів, квестів, підтримки лікарів та багато іншого.

Народна любов

Алла Кривак.

Алла Кривак – матір п’яти дітей.

«Я не супержінка і не завжди все встигаю, але я точно знаю, чого хочу: щоб мої діти стали гідними людьми. Я зрозуміла, що мені вдається виховувати справжніми чоловіками своїх синів, коли ми з чоловіком захворіли на Covid-19. Я вагітна на 9 місяці у важкому стані в перинатальному центрі, а чоловік у інфекційній лікарні. А діти залишаються самі на 16 днів, окрім виховання дворічного сина ще на плечі старших дітей звалилося велике підсобне господарство…. Ми видужали, повернулися додому ще з одним маленьким чудом» - розповіла про себе жінка.

Довідково: Премія «Мама року Хмельниччини 2021» - це соціальний проект, спрямований на ідентифікацію жінок-матерів, які мають активну життєву позицію, ведуть соціальну роботу, вдало поєднують кар’єру зі своїми обов’язками матері та дружини, виховують соціалізованих дітей і займаються їх розвитком. Головним організатором є ГО "Бути жінкою". Мета проекту — познайомити суспільство з історіями цих жінок, які є як соціально активними жінками, так і берегинями сімейного затишку та родинних цінностей.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую