ye-logo.v1.2

В Україні через штам «Дельта» прийняли нові правила повернення з-за кордону

Суспільство 2482
Нові правила перетину українського кордону запрацюють 5 серпня
Нові правила перетину українського кордону запрацюють 5 серпня. Фото: ілюстративне з фейсбуку Державної прикордонної служби України

Щоб без перешкод перетнути державний кордон, потрібно мати хоча б одне щеплення від коронавірусу.

Цього тижня запрацюють нові правила перетину державного кордону не лише для іноземців, а й громадян України. З 5 серпня усі повинні мати документи, які підтверджують проходження вакцинації від коронавірусу. Українці, які не мають хоча б одне щеплення, можуть стикнутися з необхідністю піти на самоізоляцію. Найперше це стосується громадян, які повернулися з Росії та Індії. Такі новації нещодавно прийняли члени уряду, винісши зміни у постанову щодо встановлення карантину.

Згідно з постановою, для безперешкодного повернення з-за кордону громадянин України повинен бути щепленим від коронавірусу. Йдеться лише про вакцини, які дозволені Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Наприклад, російський препарат «Sputnik V» не входить до цього переліку й тому не дає права безперешкодного перетину українського кордону.

«При собі потрібно мати документ, який підтверджує проходження повного курсу вакцинації або довідку 0063-О про перше щеплення з курсу вакцинації від COVID-19», — зазначено в урядовій постанові.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я, наразі до переліку препаратів, дозволених ВООЗ, належать такі вакцини:

  • Comirnaty німецько-американського виробництва Pfizer-BioNTech;
  • шведсько-британська Oxford/AstraZeneca;
  • Covishield, вироблена в індії за технологією Oxford/AstraZeneca;
  • CoronaVac китайської компанії «Sinovac Biotech»;
  • американська Janssen або Johnson&Johnson;
  • американська Moderna;
  • китайська Sinopharm.

Як йдеться в урядовій постанові, за відсутності документів, які підтверджують хоча б одне щеплення такими препаратами, на пункті пропуску через кордон українцю потрібно пройти тест на коронавірус. Якщо ж громадянин відмовиться від цього або матиме позитивний результат, він зобов'язаний встановити застосунок «Вдома». Опісля взяти на себе зобов’язання піти на самоізоляцію через 72 години в разі відсутності негативного результату тестування на COVID-19.

«Застосунок «Вдома» не контролює та не обмежує пересування громадянина перші 72 години після перетину кордону. Застосунок контролюватиме самоізоляцію з третьої доби або в разі отримання позитивного результату тестування на COVID-19», — пояснили у пресслужбі МОЗ.

Втім, найбільш жорсткі правила діятимуть для невакцинованих громадян, які повернулися з Росії та Індії, перебували там впродовж останніх двох тижнів понад сім днів. Для таких українців буде встановлена обов’язкова 14-денна самоізоляція без права її дострокового завершення.

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко пояснив, що такі новації були прийняті для ефективнішої протидії поширенню штаму коронавірусу «Дельта» територією нашої країни.

«Штам «Дельта» активно пошириться західною Європою та країнами, які обирають наші громадяни для літніх подорожей. Ми пропонуємо нові правила перетину кордону, щоб знизити можливість поширення вірусу в Україні, якщо хтось інфікується за кордоном. Також завдяки цьому ми зможемо робити якісніші епідемічні розслідування у разі виявлення носія. Самоізоляція або обсервація невакцинованих від COVID-19 людей сприятиме контролю та зменшить шанс нового масштабного спалаху», — розповів Віктор Ляшко.

Нагадаємо, у червні Кабмін продовжив дію карантину до кінця літа — 31 серпня.

Читайте також: Вакцинація проти COVID-19: дітей від 12-років теж можуть щеплювати

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую