ye-logo.v1.2

Загубили номерний знак автомобіля: що робити?

Суспільство 3708
Автомобілістам радять звертатися в сервісні центри МВС
Автомобілістам радять звертатися в сервісні центри МВС. Фото: ілюстративне з архіву

Знайдені номерні знаки після видачі нових вважаються недійсними.

Затоплені вулиці, розмитий асфальт, загублені номерні знаки автомобілів – такий вигляд мав Хмельницький після вчорашньої потужної зливи. Нині ж місто продовжує «оговтуватися» від негоди. Комунальники та надзвичайники ліквідовують її наслідки, а власники автівок шукають втрачені номерні знаки, які забрала вода на дорогах.

Поки одні розміщують в соцмережах оголошення про свою втрату, інші містяни викладають фото із знайденими автомобільними номерами. Деякі автомобільні знаки знайшли і передали патрульній поліції. Наразі їх можна забрати, звернувшись у бюро знахідок обласного управління патрульної поліції за адресою: провулок Коцюбинського 35/2.

Знайдені номерні знаки, які можна завбрати в бюро знахідок патрульної поліції.

Водночас автомобілістам, які залишилися без номерних знаків, рекомендують звертатися в сервісні центри МВС, де надають послуги з відновлення номерних знаків та документів на транспортні засоби. І нагадують: експлуатувати автомобіль без номерних знаків (навіть, якщо втратили тільки один з них) заборонено.

Хмельничани в соцмережах теж допомагають один одному в пошуках втрачених номерів автомобілів після вчорашньої зливи. Фото: dtp_khm

Як відбувається відновлення втрачених і вкрадених номерних знаків:

Для відновлення пошкоджених, втрачених чи викрадених номерних знаків автомобіля потрібно звернутися до будь-якого територіального сервісного центру МВС.

З документів потрібно надати:

  • паспорт громадянина України (у разі надання ID-картки без наявних у безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання разом надається довідка про реєстрацію місця проживання особи) або: тимчасове посвідчення громадянина України; посвідка на постійне проживання; посвідки на тимчасове проживання; посвідчення біженця; посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту;
    посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист.
  •  ідентифікаційний код власника транспортного засобу
  • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;
  •  у разі крадіжки – довідку про втрату номерних знаків, видану в відділенні Національної поліції;
  •  у разі втрати – письмове пояснення обставин втрати документу.

Якщо власником транспортного засобу є юридична особа, надається акт службового розслідування.

Обов’язково надається транспортний засіб для експертного огляду.

Адміністратором сервісного центру МВС після внесення відповідної інформації до бази даних АІС «Номерний знак» проводиться перереєстрація транспортного засобу. Замість утрачених або непридатних для користування номерних знаків на підставі заяви власника або його представника видаються нові свідоцтво про реєстрацію та номерні знаки.
Знайдені номерні знаки після видачі нових вважаються недійсними і здаються до сервісних центрів МВС.

Фото: hsc.gov.ua

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую