ye-logo.v1.2

Як отримати COVID-сертифікат для подорожей за кордон

Суспільство 3641
Для подорожей в ЄС українцям необхідно мати ковідний сертифікат
Для подорожей в ЄС українцям необхідно мати ковідний сертифікат. Фото: ec.europa.eu

Існує два види сертифікатів – зовнішній та внутрішній.

Нещодавно у Європейському Союзі визнали українські ковідні сертифікати, і тепер їх прийматимуть там на тих же умовах, що й цифровий сертифікат ЄС. Це означає, що відтепер українці можуть подорожувати до Європи, використовуючи ці електронні документи. Про це пише «VoxCheck».

Нагадаємо, що отримати COVID-сертифікати можуть люди, які завершили вакцинацію проти коронавірусу, тобто отримали дві дози щеплень, перехворіли на COVID-19 і/або мають негативний ПЛР-тест. Сертифікати є як паперові (його можна отримати в сімейного лікаря), так і електронний. В ЄС можуть вимагати саме електронний, а не паперовий.

У Міністерство цифрової трансформації України зробили два види сертифікатів. Перший — зовнішній, для виїзду за кордон. Другий — внутрішній, який можна використовувати в межах країни для різних життєвих ситуацій чи публічних заходів. Щодо останнього, то наразі поки невідомо, за яких саме умов потрібно буде використовувати цей документ.

Основна відмінність між двома сертифікатами у тому, як пише «VoxCheck», що внутрішній містить менше медичних даних про особу. Водночас фотографія для нього також потрібна, аби одразу ідентифікувати людину, якщо вона, скажімо, прийде на якийсь захід, де попросять підтвердити факт вакцинації.

Отож, як же згенерувати свій COVID-сертифікат?

Спершу потрібно завантажити додаток «Дія» на IOS чи Android. Якщо ви вже маєте застосунок, то його необхідно оновити у PlayMarket або AppStore. Потім у «Дії» треба натиснути «Послуги», вибрати пункт «COVID-сертифікати» та «Згенерувати сертифікат».

Ознайомившись з інформацією про передачу персональних даних, натисність кнопку «Підписати». Аби підписати документ, потрібно буде згенерувати «Дія.Підпис». Для цього необхідно пройти фото-ідентифікацію. Так, саме технологія фото-ID дозволяє створити електронний підпис і в подальшому підписувати будь-які документи. Іншими словами, це — тепер ваш юридичний підпис в смартфоні, який унеможливлює підробку COVID-сертифікату чи іншого вашого документу.

«Деякі люди скаржаться на проблеми при скануванні обличчя. Якщо у вас також виникли із цим певні труднощі, спробуйте просканувати обличчя на фоні світлої стіни або ж активніше повертайте голову при скануванні обличчя», - радять у пише «VoxCheck».

Коли ви підтвердили, що ви — це ви, вам потрібно створити код із 5 цифр, щоб в подальшому його використовувати для електронного підпису. Далі підпишіть COVID-сертифікат, натиснувши на відповідну кнопку. Після цього кроку ваш COVID-сертифікат вважається згенерованим.

Додаток сформує QR-код, який буде підтверджувати, що сертифікат справжній. Усі дані автоматично мають підвантажитися із eHealth, а сам сертифікат з’явиться у додатку «Дія» поряд з іншими цифровими документами.

Як працює зовнішній COVID-сертифікат?

Міжнародний ковідний сертифікат можна використовувати навіть без інтернету, оскільки згенерований QR-код працює в режимі офлайн. Строк дії COVID-сертифікату для людей, які отримали дві дози щеплення чи перехворіли на COVID-19 становить 180 днів, а у випадку наявності негативного ПЛР-тесту - 72 години з моменту взяття зразка. Водночас ці терміни можуть як змінюватися залежно від даних медичних досліджень, так і відрізнятися залежно від країни.

Крім цього, хоча рішення Єврокомісії про визнання українських COVID-сертифікатів вже опублікували на офіційному сайті ЄС, воно носить рекомендаційний характер. Відтак, країни-члени ЄС симетрично визнають COVID-сертифікати країн-учасниць. Тому у МОЗ радять, аби уникнути неприємних ситуацій на кордоні, перевіряти інформацію про перелік країн, в які можна потрапити за допомогою сертифікатів, та умови в’їзду чи транзиту на інтерактивній онлайн-мапі Міністерства закордонних справ України за посиланням http://tripadvisor.mfa.gov.ua

Читайте також: Свідоцтво про вакцинацію: як його отримати та кому воно необхідне

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую