ye-logo.v1.2

Хмельницький перейшов у «жовту» зону карантину. Список обмежень

Суспільство 2550
Під частину обмежень «жовтої» зони не підпадає вакциноване населення
Під частину обмежень «жовтої» зони не підпадає вакциноване населення. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Школам з невакцинованими вчителями у місті дозволили до понеділка не йти на дистанційне навчання.

Сьогодні, 23 вересня, на всій території України почала діяти «жовта» зона карантину. А відповідно — дещо суворіші обмеження. Під частину з них не підпадає вакциноване населення. Хоча правила однакові для всіх областей, на місцях бувають деякі нюанси. Наприклад, у Хмельницькому дозволили до понеділка школам з недостатньою кількістю щеплених від коронавірусу вчителів не йти на дистанційне навчання. Тому кореспонденти сайту «Є» підготувала повний список обмежень «жовтої» зони зі всіма нещодавно прийнятими змінами.

Освіта. На дистанційне навчання мають перейти заклади освіти з недостатньою кількістю вакцинованих педагогів. Щоб заклад працював у звичному режимі, не менше 80 відсотків його працівників повинні мати хоча б одне щеплення від коронавірусу, негативний ПЛР-тест (дійсний впродовж трьох днів) чи довідку про одужання від коронавірусу (впродовж останніх шести місяців).

Однак це обмеження не стосується дитсадків, 1-4 класів шкіл і закладів спеціальної освіти. Вони можуть працювати як завжди, не залежно від зони карантину та кількості вакцинованих педагогів. Попри це будь-який навчальний заклад заборонено відвідувати, якщо на самоізоляції через контакт з хворими на коронавірус на самоізоляцію пішло понад 50 відсотків здобувачів освіти й персоналу.

У Хмельницькому очне навчання у 5-11 класах усіх шкіл вирішили продовжити до понеділка. Далі заплановано переводити на дистанційну форму освіти школи, у яких недостатня кількість вакцинованих вчителів.

Масові заходи, кінотеатри, спортзали та заклади харчування. Масові заходи просто неба чи у приміщенні можна проводити, якщо для перебування кожного з їх учасників забезпечено як мінімум чотири квадратні метри. Трибуни під час проведення офіційних спортивних заходів дозволено заповнювати глядачами на дві третини (фактично на 66 відсотків).

Крім того, на дві третини дозволено заповнювати місця у закладах культури. Наприклад, у кінотеатрах і театрах. Щоправда, після двох рядів з відвідувачами має бути один порожній. У закладах харчування дистанція між столиками повинна становити не менше як півтора метра. Робота спортзалів і фітнес-центр дозволена, якщо для перебування кожного з відвідувачів забезпечено 10 метрів квадратних від загальної площі. А у закладах торгівлі дистанція між покупцями повинна становити не менше як півтора метра. Для цього повинна бути нанесена відповідна розмітка.

Проте цих обмежень можна не дотримуватися, якщо не менше 80 відсотків організаторів масового заходу, працівників закладу та їх відвідувачів мають хоча б одне щеплення від коронавірусу, негативний ПЛР-тест чи одужали від COVID-19.

«Ми пропонуємо бізнесу два варіанти роботи. Перший: працювати без додаткових обмежень, але для цього 80 відсотків персоналу та всі відвідувачі мають бути вакциновані. Бізнес має самостійно перевіряти наявність COVID-сертифікатів. І другий варіант: працювати зі всіма додатковими обмеженнями «жовтої» зони. Вибір залишається за підприємцями», — заявив напередодні прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

День міста Хмельницького. Святкування дня міста проходитиме впродовж 24-26 вересня. Попри запровадження «жовтої» зони святкова програма не зазнає змін. Про це місцевим виданням розповів заступник Хмельницького міського голови Микола Ваврищук. Детальніше про святкову програму — у матеріалі «День міста Хмельницький 2021: цирк на Проскурівській, шоу дронів, Pianoбой, Go-A».

Громадський транспорт і масковий режим. Надалі кількість пасажирів має відповідати кількості місць для сидіння. Навіть вакциноване населення надалі повинне перебувати у громадських будівлях і транспорті у вдягнених захисних масках чи респіраторах. А на вулицях потрібно мати при собі документи, які посвідчують особу.

До теми: Центри вакцинації у Хмельницькій області: де та чим щеплюють від коронавірусу

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую