ye-logo.v1.2

Землетрус 23 вересня: що про нього відомо

Суспільство 11136
Епіцентр землетрусу зафіксували в сусідній області
Епіцентр землетрусу зафіксували в сусідній області. Фото: з архіву

Підземні поштовхи, які зафіксували в сусідній Тернопільській області, відчули і на Хмельниччині.

Сьогодні, 23 вересня, вранці близько 6:15 – 6:20 мешканці Хмельниччини відчули тривожні підземні поштовхи. Найбільше землетрус був відчутний на півдні та заході області – Кам’янеччині та Чемеровеччині. Трусонуло і в Хмельницькому.

Соцмережі зарясніли повідомленнями про землетрус, багато людей відчували його як вібрацію. Хтось чув поштовхи, гул за вікном, в когось аж відчинилися двері на балкон.

Наразі на офіційному сайті Головного центру спеціального контролю повідомляють, що землетрус було зафіксовано в Тернопільській області, магнітудою 4,3.

«Джерело землетрусу знаходиться на території Тернопільської області в районі міста Чортків, на глибині 6 кілометрів, - зазначають в центрі. - За класифікацією землетрус відноситься до помірних, відчувається людьми всередині приміщення».

Також додають, що при таких поштовхах предмети, які висять, можуть сильно коливатися, картини зрушуватися з місця. Відчутні коливання порівнюють з коливаннями, утвореними падінням тяжких предметів усередині будівлі.

Раніше, за даними Головного центру спеціального контролю, з підземні поштовхи з території Тернопільської області було зареєстровано 23 квітня 2020 року та 28 травня 2019 року з магнітудами 2,0.

Про сьогоднішній землетрус повідомляє і сайт «VolcanoDiscovery»: «Епіцентр землетрусу магнітудою 4.3 бали за шкалою Ріхтера стався на Тернопільщині неподалік Чорткова, ближче до межі з Івано-Франківською області в районі річки Дністер».

Епіцентр землетрусу магнітудою 4.3 бали за шкалою Ріхтера стався на Тернопільщині неподалік Чорткова, ближче до межі з Івано-Франківською області в районі річки Дністер. Фото: з сайту volcanodiscovery.com

Наразі в Державній службі з надзвичайних ситуацій в Хмельницькій області та кризовому центрі при Хмельницькій ОДА повідомляють, що від мешканців області не було жодних звернень, пов’язаних з землетрусом.

Нагадаємо, у 2019 році інформація про те, що в Україні найближчим часом очікується потужний землетрус, опублікована низкою засобів масової інформації, наробила справжнього переполоху і серед українців, і, власне, хмельничан. Тоді сайту «Є» Олександр Кендзера з Інституту геофізики НАН України розповідав, чи можуть в Україні ставатися сильні землетруси і чи можна це передбачити.

Тоді науковець розповідав, що максимум, що може очікувати Хмельниччину, - це поштовхи, магнітудою 7 балів. Але додає, що це дуже рідкісні землетруси, які відбуваються раз на… 5 тисяч років. І звісно ж, до них потрібно готуватися. Передусім, дотримуючись державних будівельних норм при зведенні будинків.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую