ye-logo.v1.2

Як виконати домашнє завдання без істерик та скандалів: поради психолога

Суспільство 2745
Варто цікавитись відчуттями дитини і не нав
Варто цікавитись відчуттями дитини і не нав'язувати власні стандарти. Фото: ілюстративне freepik.com

Також він розповів про освітні методи, які більше з дітьми «не працюють».

Виконання домашніх завдань з дитиною нерідко перетворюється на психологічне випробування як для дітей, так і для батьків. Психолог та доцент кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету Роман Попелюшко розповів сайту «Є» про те, як же уникнути стресу, допомагаючи дитині з домашніми завданнями. 

Як зробити навчання цікавим для дитини

Навчання цікавим робиться комплексно. В школі і вдома. В освітньому закладі вчителі можуть запропонувати школярам активності та методики, які допомагають зробити процес навчання цікавішим, наприклад – розгадати кросворд. Варто розуміти, що часто батьки не володіють відповідними знаннями та навичками, яких вимагає шкільна програма та виконання домашніх завдань. Проте вони звикли, що завдання повинно бути виконане і крапка. Це призводить до того, що в школяра зникає мотивація. Я раджу налагодити співпрацю з вчителем. Також можна звернутись до шкільного психолога або класного керівника та запитати про методи роботи, які будуть приносити результат.

Як привчити дитину самостійно виконувати домашнє завдання

Необхідно сформувати звичку і відповідальне ставлення. У дітей шкільного віку часто порушений режим дня. Приходячи зі школи дитина має пообідати, відпочити і почати виконувати домашнє завдання. Адже вона ще пам’ятає інформацію, яку сьогодні проходили на уроках. Якщо чекати до вечора, то ефективність значно падає. Приходить стомлюваність - емоційна і фізична. І якщо домашні завдання виконуються в той час, коли ваше чадо вже хоче спати, то потрібного результату не буде. Батькам необхідно дослідити режим активності та скласти стабільний графік, який буде найбільш комфортним для дитини. Стабільність призведе до того, що у дитини виробиться звичка виконувати домашнє завдання.

Як не перетворювати виконання домашнього завдання на скандал

Не треба змушувати дитину перенапружуватись та вимагати забагато. Більшість батьків хвилюються, коли дитина не може вивчити формули з хімії або алгебри. Але насправді в цьому немає нічого страшного. Ми живемо в швидкому інформаційному потоці. Інформаційні ресурси стали доступними як ніколи. І це впливає на процес навчання. Раніше треба було знати таблицю множення напам’ять, зубрити матеріал напам'ять, бо існувала така необхідність. Така  модель була придатна для певного періоду, в якому, наприклад, жили батьки. Нині варто цікавитись відчуттями дитини і не нав’язувати власні стандарти.

Які методи можуть психологічно травмувати школярів

Дитина звикла покладатись на маму з татом. Вони її завжди виручали, давали поради та просто були люблячими батьками. І раптом мама з татом починають беззаперечно вимагати ідеального виконання завдань. Дитина розуміє, що не може виконати якесь завдання, губиться або плаче. Але батьки стоять на своєму і кажуть, що знаєш - не знаєш, але все має бути зроблене. Така система освіти та виховання тяжіє до радянської. Раніше ці методи працювали - коли дитина, фактично, не мала права голосу. Проте зараз методи виховання мають стати гнучкішими для того, щоб бути ефективними. А якщо система не зміниться – це травмуватиме ваше чадо і може призвести до негативних наслідків в майбутньому.

Читайте також: Півтори сотні закладів освіти Хмельниччини перейшли на дистанційне навчання

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую