ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У хмельницькі школи і дитсадки, які не опалювали, з понеділка пустять тепло

Суспільство 2837
Навчальні заклади громади, які під
Навчальні заклади громади, які під'єднані до централізованого теплопостачання, отримують опалення. Фото: ілюстративне з архіву

Частина закладів освіти громади досі були без теплопостачання.

Хоча у Хмельницькому опалювальний сезон статував вже давно, 14 навчальних закладів громади досі були без ввімкненого опалення. Як писав сайт «Є», переважно з такою проблемою зіткнулися сільські школи та дитсадки, які входять до складу міської територіальної громади, але не під’єднані до централізованого теплопостачання. Також серед них опинилася Хмельницька загальноосвітня школа №13, що у мікрорайоні Лезневе.

Щоб увімкнути опалення, спершу необхідно було закупити газ, але це питання зависло на стадії підписання відповідних угод. Однак, як повідомила директорка міського департаменту освіти і науки Надія Балабуст, з понеділка, 1 листопада, теплопостачання буде відновлено.

«Заклади освіти, які розташовані в межах міста, зараз опалюються централізованим теплопостачанням. Заклади, які опалюються пелетами, продовжують ними опалюватися. В закладах, які опалюються природнім газом, з понеділка буде відновлено теплопостачання. У четвер був підписаний договір, у п’ятницю оформили всі належні документи», - зазначила вона.

За її словами, це надзвичайна ситуація, з якою стикнулися навчальні заклади в різних частинах України. Вони тричі оголошували тендери для придбання газу, але ніхто з постачальників не виявив бажання продавати їм блакитне паливо. Тоді згідно із алгоритмом меморандуму, підписаного між Асоціацією міст України та урядом, вони надіслали пакет документів у «Нафтогаз Трейдинг». Коли був вже запущений договірний процес з «Нафтогаз Трейдингом», уряд вніс зміни у постанову і навчальні заклади повинні укладати договори на придбання блакитного палива з «Нафтогазом України».

Нагадаємо, з понеділка на дистанційне навчання переведуть більшість старшокласників Хмельницького. Через червону зону карантину у звичному форматі працюватимуть дитячі садки та спецшколи, а також повернуться за свої парти в школи учні молодших класів. Водночас очне навчання для всіх класів у закладах освіти буде можливе лише за умови 100% повної вакцинації від коронаіврусу їх працівників, або ж за наявності дійсного негативного ПЛР-тесту чи довідки про нещодавнє одужання від хвороби.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую