ye-logo.v1.2

Біля колеса огляду в парку Чекмана будують нову відпочинкову зону

Суспільство 4213
Для відвідувачів парку будуть змонтовані місця для сидіння
Для відвідувачів парку будуть змонтовані місця для сидіння. Фото: автора

Сам атракціон технічно готовий, однак його ще має перевірити інспекція.

У хмельницькому парку триває реконструкція території біля колеса огляду. Нині там відбуваються активні будівельні роботи. Працівники спорудили три великі цементні кола, встановлюють бордюри, рівняють поверхню. Як розповів сайту «Є» заступник міського голови Василь Новачок, поруч з відреставрованим атракціоном з’явиться нова відпочинкова зона.

«У 2018 році ми розробили проєкт реконструкції парку Чекмана. Згідно з тим проєктом, були визначені окремі зони, які першочергово потрапляють під реконструкцію. Одна з них – територія навколо колеса огляду, - каже Василь Пилипович. – Нова відпочинкова зона буде з заміною покриття, висадженням нових зелених насаджень. Буде облаштовано 5 круглих, великих в діаметрі, лав. Всередині тих кіл будуть висаджені рослини».

Покриття у відпочинковій зоні вимостять з бруківки, повністю реконструюють систему зовнішнього освітлення. Щодо озеленення ділянки, то мають висадити вісім груш верболистих, чотири сакури, розбити газон і квітники.

Цьогорічні заплановані роботи мають завершити протягом місяця.

Цього року на реконструкцію території з міського бюджету було виділено 2 мільйони гривень. Наступного року роботу продовжуватимуть, однак чи вдасться все завершити у 2022 – залежатиме від подальшого фінансування. Загальна вартість об’єкта, згідно з договором, становить 9 мільйонів гривень.

Саме ж колесо огляду, яке не працювало понад десять років, повністю відновили. Атракціон готовий до роботи. Для того, щоб здати його в експлуатацію, необхідно пройти перевірку Державної інспекції архітектури і містобудування (ДІАМ).

«Технічно колесо готове. Ми подали документи в ДІАМ, чекаємо перевірки інспектором. Після того інспектор мав би нам видати документи, які дозволяють здавати атракціон в експлуатацію», - пояснює заступник міського голови.

Колесо огляду в хмельницькому парку Чекмана було збудоване у середині 80-тих років минулого століття.

У подальших планах реконструкції парку Чекмана – реалізовувати концепцію пішохідних кілець. Згідно з проєктом, має бути створене зовнішнє пішохідне кільце з піщано-гравійного покриття, яке пролягатиме навколо всього парку.

Нагадаємо, у липні переможцем тендеру з реконструкції ділянки колеса огляду у парку імені Михайла Чекмана стало житомирське товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельно-торгівельна компанія світ Будінвест». Однак його представники не надали повного пакета необхідних документів. Тому підрядником стала інша компанія — місцеве ТОВ «Світ розваг Хмельницький».

Згідно з ресурсом «YouControl», це товариство зареєстроване у Хмельницькому на вулиці Майборського. Його засновником і власником вказаний Віштал Олексій Анатолійович. До речі, впродовж цього року ТОВ «Світ розваг Хмельницький» на замовлення міського управління комунальної інфраструктури здійснювало капітальні ремонти низки дитячих майданчиків на території громади. Наприклад, біля житлових будинків на вулицях Козацькій, 62, Гастелло, 14, Кам’янецькій, 111 та 119, Соборній, 14/2, у парку в мікрорайоні Ракове... А також — поблизу водойми в мікрорайоні «Озерна».

Додамо, днями в парку Чекмана запрацював дзеркальний туалет на дві кабінки. Спорудили його на початку центральної алеї, яка веде до сцени парку. Наступного року планують збудувати ще одну схожу вбиральню біля колеса огляду.

Також реконструюють систему зовнішнього освітлення.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую