FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
4 Травня, 2024

Червона зона у Хмельницькій області: за яких умов послаблять карантин

Хмельничанам, щоб уникнути більшості обмежень «червоної» зони, потрібно пройти повний курс вакцинації або мати довідку про одужання чи негативний тест. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Минулого разу для виходу з «червоної» зони знадобився майже місяць.

Сьогодні, 22 листопада, на Хмельниччині вже 24-й день поспіль діє «червона» зона карантину. Її запровадили наприкінці жовтня через перевищення трьох епідеміологічних показників. Однак впродовж минулого тижня була помітна тенденція до їх зниження. Зокрема, кілька днів завантаженість ліжок з киснем менша за граничний рівень. Щоб зрозуміти, чи варто найближчим часом очікувати на послаблення карантину, сайт «Є» дослідив зміни в епідеміологічних показниках.

Спершу нагадаємо, як запроваджується «червона» зона. Згідно з чинною постановою Кабміну, її встановлює державна комісія з техногенно-епідеміологічної небезпеки та надзвичайних ситуацій. Для цього на території певної області впродовж трьох днів поспіль має бути перевищено хоча б два епідеміологічні показники. Натомість рішення про скасування «червоного» рівня державна комісія приймає, якщо у регіоні відсутні такі ознаки.

Загалом існує п’ять епідеміологічних показників. З-поміж них два, охоплення тестуванням і динаміка рівня госпіталізацій, на Хмельниччині залишалися в «нормі», тому їх далі не розглядатимемо. Натомість на час початку дії «червоної» зони, 30 жовтня, було перевищено три показники: коефіцієнт виявлення випадків інфікування, рівень госпіталізацій та завантаженість ліжок з киснем.

Коефіцієнт виявлення випадків інфікування не має перевищувати 20 відсотків. Натомість 30 жовтня він становив 28,2 відсотка. А найвищого рівня він досягнув 12 листопада — 34,9 відсотка. Тоді в області було зафіксовано 1 тисячу 90 нових випадків захворювання на коронавірус. Опісля цей показник з певними коливаннями почав знижуватися. Наприклад, якщо впродовж 15 листопада він становив 31,5 відсотка, то 21 листопада — 27,8 відсотка.


Коефіцієнт виявлення випадків інфікування не має перевищувати 20 відсотків. Інфографіка: автора

Інший досі перевищений показник — рівень госпіталізацій (не повинен перевищувати 60 осіб на 100 тисяч населення). Станом на 30 жовтня він становив 111,4 особи, а найвищого рівня сягнув 5 листопада — 117,8. Чітка тенденція до зменшення рівня госпіталізації прослідковується впродовж 14-21 листопада: з 104,8 особи на 100 тисяч населення до 85,9.


Рівень госпіталізацій не має перевищувати 60 осіб на 100 тисяч населення. Інфографіка: автора

Натомість завантаженість ліжок з киснем зі середини минулого тижня не перевищує граничного рівня, тобто 65 відсотків. Для порівняння: 30 жовтня такі ліжка в медзакладах краю були завантажені на 73,1 відсотка. Найвищого рівня цей показник сягав 2 листопада (77,4%) та 8 листопада (76,6%). Далі на його зниження вплинуло розгортання нових ліжок з киснем, а опісля — зниження госпіталізації.

Нижчою за граничний рівень завантаженість ліжок з киснем зберігається з 17 листопада. Тоді вона сягала 63,3 відсотка. Для порівняння, впродовж 21 листопада ліжка були завантажені на 58,8 відсотка (це дещо більше, ніж 20 листопада, — 57,5%).


Завантаженість ліжок з киснем не має перевищувати 65 відсотків. Інфографіка: автора

Отож, якщо такі тенденції будуть прослідковуватися й надалі, то ймовірно наприкінці наступного тижня епідеміологічні показники будуть «нормалізовані». Надалі це дасть підставу державній комісії з ТЕБ і НС вивести Хмельницьку область з «червоної» зони.

Для порівняння, востаннє «червона» зона на території Хмельниччини діяла майже місяць. Її запровадили 9 квітня, а скасували 6 травня.

Однак нагадаємо, нещодавно директор обласного департаменту охорони здоров’я Олександр Завроцький зазначив, що поки зарано говорити про нормалізацію ситуації. За його словами, Хмельниччина все ще перебуває у п’ятірці областей з високим рівнем захворюваності на коронавірус.

«Завантаженість ліжок з киснем, які розгорнуті в наших медзакладах для хворих на COVID-19, вже знижується. Але кількість важких хворих, на жаль, не зменшується. Додам, що особливість цієї коронавірусної хвилі в тому, що хвороба має надзвичайно короткий інкубаційний період між інфікуванням та розвитком клінічних проявів: від трьох до п’яти днів. Багато випадків важкого і вкрай важкого перебігу коронавірусу та ускладнень. Також суттєво зросла кількості киснезалежних хворих», — розповів Олександр Завроцький.

Читайте також: Як знизити ризик зараження коронавірусом за допомогою миття рук