ye-logo.v1.2

Як знизити ризик зараження коронавірусом за допомогою миття рук

Здоров'я 2081
не варто зловживати антибактеріальним милом та використовувати його надто часто
не варто зловживати антибактеріальним милом та використовувати його надто часто. Фото: ілюстративне pixabay.com

Потрібно не допускати того, щоб вірус потрапив до очей або рота.

Мити руки кілька разів на день — не просто звичка, це має стати правилом. Особливо в час розпалу вірусних інфекцій і зокрема коронавірусної. Спеціалісти розповіли сайту "Є" як знизити ризик зараження вірусними інфекціями за допомогою провітрювання, вологого прибирання та миття рук.

«В домашніх умовах, перш за все, потрібно провітрювати приміщення та мити руки. Вірус, як правило, перебуває як на предметах, так і у повітрі, тому головним завданням цих заходів є зменшення контакту брудних рук зі слизовими оболонками», — розповідає начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства головного управління Держпродспоживслужби України в Хмельницькій області Ігор Баланюк.

Іншим дієвим способом захисту від коронавірусу лікар називає вологе прибирання. Молекула коронавірусу є важкою. Певний період цей вірус може перебувати у повітрі та передаватися повітряно-крапельним шляхом. Але потім він осідає на поверхнях: ручках дверей, кнопках унітазу, столах. Найкращим способом дезинфекції в такому разі є прибирання із застосуванням антисептиків або дезінфікуючих засобів, які містять у собі спирт чи активний хлор.

Фахівець також зазначив, що потрібно звернути увагу на те, чи такі препарати зареєстровані в реєстрі Міністерства охорони здоров’я. Це потрібно для того, щоб переконатися в якості та безпечності засобу.

«Для того щоб вірус не потрапив до очей або рота, обов’язково потрібно часто мити руки. Чим частіше – тим краще. У громадських місцях користуватися санітайзером», — додає Ігор Баланюк.

Лікар-дерматолог Елла Яремчук розповідає, що не варто зловживати антибактеріальним милом та використовувати його надто часто.

«Антибактеріальне мило вбиває бактерії. Але не тільки шкідливі та патогенні, але й ті, що створюють нормальну мікрофлору на шкірі. Якщо постійно використовувати таке мило, може виникнути дисбіоз шкіри, внаслідок чого нормальна мікрофлора порушується, патогени стають агресивнішими, на шкірі розвиваються грибки», — каже лікарка.

Вона також додає, що чергувати антибактеріальне мило варто з крем-милом або дитячим. Адже зараз, коли ми вимушені користуватися антисептиками, догляд за шкірою рук повинен бути посиленим.

А тим, хто має суху проблемну шкіру, краще користуватися лікувальною косметикою.

«Зараз в аптеках продається багато хорошої лікувальної косметики. Такі засоби спеціально розробляються для шкіри, яка потребує делікатного догляду. Вони також підходять для атопічної та псоріатичної шкіри», — каже Елла Яремчук.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую