ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Чи минув пік коронавірусної хвилі на Хмельниччині розповів головний медик області

Здоров'я 2218
Наразі в області вакциновано близько тридцяти відсотків населення
Наразі в області вакциновано близько тридцяти відсотків населення. Фото: з архіву

За показниками захворюваність в нас перевищує допустимий рівень майже в 12 разів.

Хмельниччина все ще перебуває в «червоній» зоні. І прогнозів щодо того, коли в області можуть послабити карантин, в обласному Департаменті охорони здоров’я поки не дають. Про це сьогодні під час брифінгу в Хмельницькій облдержадміністрації розповів очільник Департаменту Олександр Завроцький.

За його словами, і досі в області перевищено три критичні показники епідеміологічної безпеки. Так, рівень захворюваності сягнув 950-ти осіб на 100 тисяч населення при нормі менше 70-ти. Також перевищені коефіцієнт виявлених випадків інфікування на Covid-19 та рівень госпіталізації.

«Хмельниччина наразі все ще перебуває у п’ятірці областей, в яких рівень захворюваності на Covid-19 високий, - каже Олександр Завроцький. - За показниками захворюваність в нас перевищує допустимий рівень майже в 12 разів. Тому говорити, що Хмельниччина наближається до стабілізації епідситуації наразі рано. Хоча ми маємо оптимістичні сподівання. Зокрема, завантаженість ліжок з киснем, які розгорнуті в наших медзакладах для хворих на Covid-19, уже знижується. Але кількість важких хворих, на жаль, не зменшується. Додам, що особливість цієї коронавірусної хвилі в тому, що хвороба має надзвичайно короткий інкубаційний період між інфікуванням та розвитком клінічних проявів – від 3-х до 5-ти днів. Багато випадків важкого і вкрай важкого перебігу хвороби та ускладнень. Також суттєво зросла кількості киснезалежних хворих».

За словами Олександра Завроцького, протягом кількох останніх днів в області, хоч і поволі, все ж відмічається тенденція щодо зниження захворюваності.

«В середньому, це на 50-60 чоловік менше щодня. Але про те, що ми досягли піку хвилі і почалося її зниження ще говорити зарано», - додає посадовець.

Як один напрямків, які, за його словами, який може допомогти подолати епідемію, є вакцинація.

«Наразі в області вакциновано близько тридцяти відсотків населення, - зазначає Олександр Завроцький. - Щоб досягти показників, які можуть зупинити стрімке поширення хвороби, потрібно, щоб щеплення отримали не менше 70-ти відсотків населення».

Читайте також: Як триває реконструкція відділення екстреної допомоги у міській дитячій лікарні

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую