ye-logo.v1.2

Профілактика сказу: на Хмельниччині потрібно скоротити популяцію лисиці

Суспільство 4446
Червона лисиця залишається основним поширювачем сказу територією Хмельниччини
Червона лисиця залишається основним поширювачем сказу територією Хмельниччини. Фото: ілюстративне pixabay.com

Найбільшого рівня чисельність червоної лисиці сягнула на території колишніх Кам’янець-Подільського та Чемеровецького районів.

Впродовж останніх років у Хмельницькій області ситуація зі сказом залишається незадовільною. Однією з причин поширення цієї хвороби серед диких і домашніх тварин є збільшення популяції червоної лисиці. Шляхи розв’язання цієї проблеми 24 листопада обговорили на засіданні надзвичайної протиепізоотичної комісії при Хмельницькій облдержадміністрації.

За інформацією пресслужби облдержадміністрації, природні вогнища сказу є майже на всій території краю: захворювання фіксують серед диких, домашніх і сільськогосподарських тварин. Не останню роль у його поширені відіграє людина. Наприклад, господарі через необізнаність або халатність відмовляються робити щеплення домашнім улюбленцям. Не найкраща ситуація й з виловом безпритульних тварин. Втім, основним джерелом поширення сказу залишається перевищення популяції червоної лисиці.

«Основним джерелом сказу є дикі та безпритульні тварини. Переважно — червона лисиця. Слід зазначити, що популяція червоної лисиці в області впродовж останніх років значно збільшилася і наразі перевищує рекомендовану норму: 0,5-1 особини на тисячу гектарів угідь. В окремих частинах Хмельниччини норма перевищена у кілька разів», — зазначили у пресслужбі з посиланням на першого заступника начальника Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Олександра Садов’юка.

Заступник начальника відділу Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Віталій Красов додав, перед початком мисливського сезону популяція червоної лисиці сягнула близько 4 тисяч 900 голів, тобто 3,3 особини на тисячу гектарів угідь. Найбільша щільність проживання цих тварин наразі встановлена на території колишніх Кам’янець-Подільського та Чемеровецького районів — 7,2 та 6,8 особини на тисячу гектарів.

«За словами Віталія Красова, лісомисливські господарства області намагаються підтримувати чисельність лисиць на рекомендованому рівні. Однак це завдання ускладняється саме на території колишніх Кам’янець-Подільського та Чемеровецького районів, які віднесені до національного природного парку «Подільські Товтри». Там полювання заборонене, а регулювання популяції лисиці можливе лише за спеціальними дозволами», — розповіли представники Хмельницької облдержадміністрації.

Тому члени надзвичайної протиепізоотичної комісії ухвалили низку заходів для покращення ситуації зі сказом. Зокрема, вжити заходів для зменшення популяції червоної лисиці. Крім того, заступник голови Хмельницької ОДА Володимир Білик наголосив на необхідності проаналізувати ефективність нинішньої імунізації диких тварин.

Читайте також: Хмельницька область має отримати гроші на забезпечення лікарень власним киснем

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую