ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Хмельницька область має отримати гроші на забезпечення лікарень власним киснем

Здоров'я 1599
Завдяки кисневій станції лікарня може виготовлять медичний кисень власними силами
Завдяки кисневій станції лікарня може виготовлять медичний кисень власними силами. Фото: ілюстративне з архіву редакції

На встановлення кисневих станцій заплановано додатково витрати понад десять мільйонів.

Вчора, 24 листопада, уряд розподілив між областями субвенцію на закупівлю кисневих станцій. Їх мають встановити в частині опорних лікарень, які надають допомогу хворим на коронавірус. Як наслідок, вони зможуть виготовляти медичний кисень для забезпечення потреб пацієнтів. На такі цілі Хмельниччині додатково виділили понад десять мільйонів гривень.

Згідно з розпорядженням Кабміну, субвенція з держбюджету призначена не лише на встановлення кисневих станцій в опорних лікарнях країни, а й виготовлення необхідної проєктної документації. Загалом урядовці розподілили між місцевими бюджетами 150 мільйонів гривень. З них Хмельницькій області спрямували 10 мільйонів 714 тисяч 300 гривень. У яких саме медзакладах за ці кошти встановлять кисневі станції — поки не відомо.

«Наразі усі лікарні, які надають допомогу хворим на коронавірус, забезпечені киснем у повному обсязі. Але коронавірус дуже підступний і його перебіг від однієї хвилі до іншої має свої особливості, — розповідає міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. — У цій хвилі ми фіксуємо у п’ять-шість разів збільшення споживання кисню одним пацієнтом. Тому додаткове встановлення кисневих станцій дозволить уникнути його критичного дефіциту».

Нагадаємо, це не перша субвенція з держбюджету, передбачена на забезпечення лікарень медичним киснем. На початку листопада заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Сергій Ткачук говорив про 28,5 мільйонів гривень. За його словами цього досить, щоб придбати кисневі станції частині медзакладів краю. Наприклад, з цих коштів на встановлення кисневої станції у Славутській міській лікарні мають виділити два мільйони гривень. А загалом департамент охорони здоров’я замовив виготовлення проєктів для одинадцяти лікарень.

Крім того, загалом 26 мільйонів 500 тисяч гривень заплановано розподілити для забезпечення потреб п’яти медзакладів:

  • Хмельницької міської лікарні;
  • Городоцької міської багатопрофільної лікарні;
  • Дунаєвецької багатопрофільної лікарні;
  • Красилівської багатопрофільної лікарні;
  • Кам’янець-Подільської міської лікарні.

Читайте також: Карантинні обмеження стануть суворішими — уряд змінив правила роботи бізнесу

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую