ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Хмельницькому встановили Дзвін Пам’яті

Суспільство 2558
Відкриття меморіальної композиції приурочили відзначенню Дня Збройних Сил України
Відкриття меморіальної композиції приурочили відзначенню Дня Збройних Сил України. Фото: автора

Його створення ініціювали ветерани російсько-української війни.

Сьогодні, 6 грудня, у Хмельницькому вшанували земляків, які загинули під час російсько-української війни. На їх честь урочисто відкрили меморіальну композицію «Дзвін Пам’яті», яку встановили біля входу в обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (колишній військкомат) на вулиці Героїв Майдану, 64.

Меморіальна композиція складається з кількох основних символів. Серед них: арка як символ безперервності життя, горлиці, які уособлюють душі полеглих Героїв, свічка та хрест з тризубом — знак Збройних Сил. А її центром є безпосередньо «Дзвін Пам’яті», який лунає за кожним воїном, загиблим за волю України.

Її створення ініціювали представники консультативної ради сприяння захисту інтересів ветеранів військових конфліктів при голові Хмельницької обласної ради, а профінансували благодійники. Наріжний камінь під «Дзвін Пам’яті» заклади 14 жовтня під час цьогорічного святкування Дня захисників і захисниць України. А датою відкриття та освячення обрали не менш символічну дату — День Збройних Сил України. Його щороку відзначають саме 6 грудня.

«Дзвін Пам’яті», який лунає за кожним воїном, загиблим за волю України.

Дзвін Пам’яті лунає за кожним воїном, який пожертвував своїм життям за волю України

На урочисте відкриття «Дзвону Пам’яті» не лише представники влади, а й військові, ветерани російсько-української війни та родичі полеглих Героїв. Серед них була мати «кіборга» Івана Зубкова пані Антоніна Петрівна.

Дзвін Пам’яті освятив єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Павло (Юристий)

Дзвін Пам’яті освятив єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Павло (Юристий)

«Я мама одно з «кіборгів», які героїчно 242 дні утримували Донецький аеропорт, старшого лейтенанта Івана Зубкова. Хочу подякувати усім, хто долучився до створення «Дзвону Пам’яті» за нашими загиблими воїнами Хмельниччини. Майбутні покоління будуть приходити до нього та згадувати про подвиг наших синів, які віддали за свободу України найдорожче, що у них було — своє життя», — поділилася Антоніна Зубкова.

«Майбутні покоління згадуватимуть про подвиг наших синів, які віддали своє життя за свободу України», — Антоніна Зубкова.

«Майбутні покоління згадуватимуть про подвиг наших синів, які віддали своє життя за свободу України», — Антоніна Зубкова

Під час відкриття меморіальної композиції присутні вшанували хвилиною мовчання полеглих захисників України. Також прозвучали імена усіх полеглих воїнів Хмельниччини. Опісля виступив ветеран російсько-української війни, член консультативної ради при голові облради Віктор Данилевський.

«Ми віддячимо кожному, хто приніс біду на нашу землю», — Віктор Данилевський

«Ми віддячимо кожному, хто приніс біду на нашу землю», — Віктор Данилевський

«Хочу побажати військовим гарної долі, повернутися та повернути усіх додому, до їх сімей. Усім, хто втратив на війні своїх коханих, дітей, батьків, братів, сестер і друзів, я хочу низько вклонитися (вклоняється). Повірте, ми не забуваємо, ми не пробачаємо — ми віддячимо кожному, хто приніс біду на нашу землю», — наголосив Віктор Данилевський.

Читайте також: Хмельницького спецпризначенця, який загинув на сході, нагородили – посмертно

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую