ye-logo.v1.2

Кладовище на Кам’янецькій у Хмельницькому перетворили на меморіальний парк

Суспільство 8941
Старий цвинтар в Хмельницькому виявився давнішим, ніж вважали донедавна
Старий цвинтар в Хмельницькому виявився давнішим, ніж вважали донедавна. Фото: Даші Пастернак

Що там планують зробити – розповів Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

У Хмельницькому на місті старого кладовища, що на вулиці Кам’янецькій, офіційно створили меморіальний парк. Таке рішення підтримали депутати Хмельницької міської ради на сесії, яка відбулася сьогодні, 15 грудня. Раніше також депутати підтримали рішення закрити кладовище юридично. Утім, як відомо, останнє поховання тут було здійснене ще у 60-х роках минулого століття.

Тепер кладовище на Кам’янецькій перетворять історико-меморіальний комплекс. Це буде щось на зразок того, яким є Лук’янівський цвинтар в Києві та Личаківський у Львові.

«Дуже багато доводилося чути фантазій щодо закриття старого кладовища, мовляв, збудують там якийсь торговий центр чи житлові будинки, - розповів під час брифінгу міський голова Олександр Симчишин. - Звісно, це абсурдна фантазія. Жодних забудов там не буде. Ми з самого початку визначили, що це буде історико-меморіальний парк. Сьогодні ми завершили усі процедурні питання щодо його створення. Далі будемо впорядковувати територію. Є ідеї облаштувати там пішохідні доріжки, освітлення, встановити інформаційні вказівники біля поховань відомих хмельничан, іноземців. Наразі вже майже завершили повну інвентаризацію усіх могил та віднайшли багато нової цікавої інформації. Також проведемо благоустрій території – зріжемо аварійні дерева та висадимо молоді. Це буде повноцінний меморіальний парк».

Наразі гроші на благоустрій території в міському бюджеті поки не закладали. За словами Олександра Симчишина, поки роботи власним коштом проводитиме комунальне підприємство «Хмельницька міська ритуальна служба».

Раніше історики та міська ритуальна служба вже почали на кладовищі інвентаризацію могил та нанесли їх на топографічну карту. Адже багато з них уже не проглядаються, вони руйнуються, завалюються, зрівнюються з землею. До слова, цей старий цвинтар в Хмельницькому виявився давнішим, ніж вважали донедавна. Раніше гадали, що функціонувало кладовище з 1880-х років.

Роботи з благоустрою території власним коштом проводитиме комунальне підприємство «Хмельницька міська ритуальна служба».

«Під час інвентаризації трапилися могили з добре збереженими надгробками, на яких зазначена дата смерті 1877 та 1878 роки. І це лише ті, що збереглися. А є й такі, котрі вже стерті з лиця землі. Можливо, вони були ще давнішими… Тому можемо припустити, що цвинтар почав функціонувати дещо раніше, ніж було прийнято вважати», - розповідав сайту "Є" історик та археолог Ярослав Михайловський, який займався інвентаризацією могил.

Окрім того, з облаштуванням меморіального парку планують видати і путівник по старому кладовищу, який складатиметься з декількох розділів. Зокрема, тут буде розміщена вся та інформація про поховання, зафіксовані під час інвентаризації. Ще один розділ стосуватиметься історії кладовища, над яким працюватимуть пам’яткоохоронці, історики та краєзнавці. У третьому розділі путівника буде розміщена інформація про відомих людей, які поховані на цьому кладовищі.

Також при вході до історико-меморіального парку планують встановити стенд з інформацією про кладовище.

Читайте також: Голодомор на Хмельниччині: про що свідчать архівні документи з грифом «цілком таємно»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую