ye-logo.v1.2

Двадцять два експонати для уроків: на Хмельниччині запрацював музей-лабораторія для школярів (ФОТО)

Суспільство 2453
Вивчати будову людини на такому експонаті - це як гратися у конструктор, - кажуть діти
Вивчати будову людини на такому експонаті - це як гратися у конструктор, - кажуть діти

У музеї-лабораторії можна вивчати фізику, математику, географію і навіть азбуку Морзе.

Мобільний музей-лабораторію створили у Дунаївцях. У ньому школярі зможуть вивчати точні науки завдяки інтерактивним експонатам та іграм. Це перший такий заклад на Хмельниччині, який створений саме для вивчення предметів зі шкільної програми. 

«У музеї-лабораторії представлені 16 експонатів, частина з яких парні, як до прикладу, для вивчення азбуки Морзе, або тренування пам’яті на швидкість. Тому усіх разом є 22 експонати, — розповідає комунікаційниця проєкту Алла Собко. — На них можна вивчати математику, фізику, геологію і навіть будову тіла людини»

Як зазначають в Агенції регіонального розвитку Хмельницької області, головна мета такого музею-лабораторії — підвищити інтерес дітей до точних наук і зацікавити до навчання в умовах пандемії. А завдяки тому, що усі експонати мобільні, їх можна перевозити у всі навчальні заклади громади й паралельно вивчати різні предмети у декількох школах одночасно. 

«Інтерактивна пісочниця» за допомогою якої можна вивчати будову рельєфів

Розробник експонатів, харків’янин Сергій Биченко каже, усі експонати легко розбираються, частина із них на колесах, а ті, що на ніжках, складаються, тому їх легко буде переносити і транспортувати. В рамках проєкту придбали також причіп для автомобіля, яким перевозитимуть експонати і намет, під яким можна проводити уроки на відкритому повітрі.

З експонатами можна працювати як у приміщенні, так і на відкритому просторі:

вони мобільні та обладнанні акумуляторами

«Для усієї команди, яка працювала над створенням музею, це був перший такий досвід. Але вже зараз ми маємо напрацювання, щоб масштабувати такі проєкти по всій області. Також є зацікавлені представники великого бізнесу, які готові вкладати кошти у розробку концепції таких музеїв і створювати їх під конкретні галузі науки. Але поки ми відточуємо майстерність вчителів Дунаєвецької громади, щоб максимально ефективно передавати досвід іншим. Для цього пройшли навчання вже 30 освітян і протягом місяця музей-лабораторія працюватиме у тестовому режимі. Офіційне відкриття плануємо наприкінці січня і вже тоді, певно, будемо готові розповідати про подальші кроки та особливості роботи», — зазначила Алла Собко і додала, що музей працюватиме і під час зимових канікул, тому можна планувати екскурсії, сімейні в тому числі. 

"Дзеркальним лабіринтом", як і рештою експонатами захоплювалися однаково і діти, і дорослі

Музей розміщується у центрі позашкільної освіти в Дунаївцях. Його створення зайняло трохи більше як рік і коштувало 1,8 мільйона гривень, з яких 50% коштів надав Уряд Швеції для реалізації проєкту «Посилене партнерство для сталого розвитку» від програми розвитку ООН в Україні. Решту матеріальних і нематеріальних ресурсів – це робота і фінанси Дунаєвецької територіальної громади та Агенції регіонального розвитку Хмельницької області.

Експонати у музеї-лабораторії дають змогу вивчати шкільні предмети застосовуючи звичні для дітей гаджети

Довжину кишківника в організмі людини можна виміряти кроками

Перші відвідувачі музею-лабораторії - Дунаєвецькі гімназисти  

Музей-лабораторія працюватиме і під час зимових канікул

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую