ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

В Україні святкують Різдво

Суспільство 1223
Насправді Священне Писання не вказує точної дати народження Ісуса Христа
Насправді Священне Писання не вказує точної дати народження Ісуса Христа. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Напередодні люди у родинних колах відзначали Святвечір.

Сьогодні, 7 січня, українці святкують за юліанським календарем Різдво Христове. Євангеліє від Луки вказує, що Ісус Христос народився у період правління римського імператора Августа у Вифлеємі. Там родина була змушена переночувати у печері, яку пастухи використовували як хлів для укриття худоби від негоди. Під час його народження зійшла Вифлеємська зірка, яка вказала на цю подію мудрецям зі Сходу.

Однак у Біблії не вказується точна дата народження Ісуса Христа: ні день, ні місяць.

У своїй проповіді у Надвечір'я Різдва Христового Блаженнійший Митрополита Київський і всієї України Епіфаній зазначив, що це не є випадковістю чи неуважністю перших християн. Якби точна дата була б важливою, то її б вказали у Священному Писанні. Фактично причиною є те, що цього дня святкується не день народження звичайної людини, а вшановується Різдво Сина Божого.

«Різдво Христове було історичною подією, воно сталося у визначений Богом час і у пророкованому Ним за багато століть до цього місці. Але воно не було зв’язане ані календарем, ані історією, залишаючись настільки вищим над ними, наскільки вищим і важливішим є народження Сина Божого у порівнянні з народженням звичайної людини, — розповідає Блаженнійший Епіфаній. — Перебуваючи в часі, Різдво Христове разом із тим виходить поза рамки часу, і свято, яке ми розпочинаємо цим богослужінням, є свідченням цього для нас. Бо святкуючи ми не просто згадуємо про щось давно минуле — Різдво Христове стає сьогоднішнім для нас».

Як же здавна святкували Різдво на Поділлі, детальніше читайте у матеріалі «Різдво на Поділлі: як святкували наші предки».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую