ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

ПЦУ про Водохреще: «Священники освячують воду не для того, щоб в ній купатися»

Суспільство 1930
На Водохреще українці масово йдуть пірнати в зимові ополонки
На Водохреще українці масово йдуть пірнати в зимові ополонки. Фото: ілюстративне з архіву

Як зазначають представники духовенства, занурення в ополонку не змиває гріхи.

Традиція купання в ополонці на Водохреща не має нічого спільного зі «змиванням» гріхів, отриманням особливого Божого благословіння чи духовного очищення. Про це повідомляють у пресслужбі Православної церкви України. Крім того, зауважують: жодного церковного припису для звершення занурення у зимову воду немає і не було.

«Священники звершують Чин освячення води відкритих водойм у свято Богоявлення не для того, щоби в ній купатися, а саму воду освячують зовсім не «іони срібла» хреста, який у неї занурюють. І якщо під час звершення водосвяття використовують, скажімо, хрест дерев’яний, то вода все одно силою благословіння Божого і благодаті Святого Духа за молитвами стає святинею», - зазначають священнослужителі.

Саме як до святині – шанобливо, з повагою і благоговінням – віряни мають ставитися до води, освяченої на Богоявлення.

За Євангелією відомо, що Ісус, занурившись у води Йордану, освятив їх та благословив для нас Таїнство Хрещення як необхідну умову для спасіння. Він зійшов у води Йордану не для очищення від особистого гріха, а щоб взяти на себе гріхи людства.

«Тож як грішні люди можуть «наслідувати» Ісуса Христа, купаючись взимку у водоймах? При цьому, не соромлячись оголювати напоказ власне тіло, «підігріватися» спиртними напоями, не стримуватися у лайці під час фізичних відчуттів через занурення у крижану воду. І чомусь «обов’язково треба» зануритися тричі і перехреститися перед занурення. – зауважуть у ПЦУ. - Вода в річці Йордан в цю пору року сягає 12 - 16° тепла, вона не є крижаною, такою, що провокує стрес для організму. Купатися в ополонці не підготовленим для цього людям – це ризикувати своїм здоров’ям і життям, а значить – нехтувати даром Божим».

Щодо «змивання» гріхів, то церковники нагадують: занурення в ополонку не змиває гріхи, бо гріх – це не зовнішня проблема, а внутрішня хвороба душі.

Для тих, хто все ж вирішить випробувати можливості свого організму, занурившись у крижану воду, у Хмельницькому облаштують місця для традиційних купань.

До теми: Водохреще у Хмельницькому. Зимові купання під час локдауну (ФОТО)

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую