ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Водохреще у Хмельницькому: зимові купання під час локдауну (ФОТО)

Суспільство 8155
У Хмельницькому тривають купання на Водохреще
У Хмельницькому тривають купання на Водохреще. Фото: автора

Карантин не зупинив охочих зануритися у крижану воду.

Сьогодні, 19 січня, в Україні відзначають свято Водохреще або Богоявлення. Саме цього дня українці масово йдуть пірнати в зимові ополонки. Поки одні таким чином «змивають гріхи», інші намагаються випробувати можливості свого організму та вийти з зони комфорту. Є й ті, що йдуть «за компанію», або ж підтримати народну традицію.

На набережній Південного Бугу в Хмельницькому сьогодні теж людно. Не зважаючи на те, що через карантинні обмеження спеціально облаштованих місць для купання міська влада вирішила не організовувати, пости рятувальників разом з медиками з самого ранку чергують на місцях, де проходять масові водохрещенські купання. Розгорнули працівники ДСНС й два мобільні пункти обігріву: поблизу аварійно-рятувальної станції (провулок Човновий, 11) та на міському пляжі. Саме там, зазвичай, найбільше хмельничан приходять зануритися у крижану воду.

Традиційно відбулося сьогодні й освячення води. Капелан 19-ї окремої ракетної бригади «Свята Варвара» архимандрит Даниїл Тарнавський на світанку провів обряд освячення на набережній Південного Бугу. Також освятили воду в одному із резервуарів на водопровідній насосній станції №9, звідки вода надходить у оселі мешканців міста.

Чи вплинув карантин, чи злякав мороз (вранці термометр показував -16), але цього року кількість охочих зануритися у крижану воду виявилася значно меншою. До ополонок багато хмельничан приходять сім’ями, хоча на зимові купання зважуються переважно чоловіки. Перехрестившись, кожен тричі пірнає під воду та швиденько повертається на пірс. Там активно розтираються рушниками і поспішають до теплого намету, де можна переодягтися в сухий одяг. Водночас були й ті відчайдухи, які переодягалися просто неба.

Долучитися до зимових купань вирішили і зовсім юні хмельничани.

Водохреще-2021 у Хмельницькому. 

Водохреще-2021 у Хмельницькому.

Водохреще-2021 у Хмельницькому.

Водохреще-2021 у Хмельницькому.

Як розповідають надзвичайники, у попередні роки до ополонок вишиковувались черги хмельничан, цього ж року такого немає. Усім нагадують: занурюватися лише тримаючись руками за поручні, не відходити від драбини і в жодному разі не пірнали під лід.

«Всі живі-здорові, від ранку не було ніяких проблем. Людей сьогодні приходить в рази менше. Купаються, усі хто немає протипоказань. Ми ж відмовляємо тільки тих, які прийшли в стані алкогольного сп’яніння. Таким категорично не можна лізти в річку», - розповідає рятувальник міської аварійно-рятувальної служби Вадим Очкур.

Чергові пости рятувальників біля ополонок працюватимуть протягом дня до 20-ої години. Водночас надзвичайники додають, чергуватимуть й довше, якщо будуть люди.

Сьогодні православні та греко-католики відзначають завершальне свято різдвяно-новорічного циклу Водохреще.

Деякі хмельничани зимові купання на Водохреще влаштовують щороку.

Дехто роздягався та вдягався перед купанням прямо на пірсі.

Інші, пірнувши у воду, поспішали до теплого намету.

Хоч і не багато, але деякі жінки теж вирішили цього дня супатися.

Пункти обігріву працюватимуть до 20-ої години.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую