ye-logo.v1.2

Де знайти сховища та протирадіаційні укриття на Хмельниччині (Карта)

Суспільство 35956
Вхід у сховище №84099, яке перебуває на балансі «Хмельницькводоканалу»
Вхід у сховище №84099, яке перебуває на балансі «Хмельницькводоканалу». Фото: зі сайту Хмельницької міськради

Загалом в області нараховується понад вісім сотень споруд цивільного захисту населення.

Останнім часом однією з найбільш обговорюваних в Україні тем стала можлива агресії з боку Росії. Хоча президент заявляє, що ситуація контрольована й немає підстав для паніки, в країні активізувалася робота над посиленням цивільного захисту населення. Чи не найважливішим питанням залишається, де громадянам сховатися у випадку обстрілів. Й вчора, 26 січня, на сайті Хмельницької облдержадміністрації з’явився оновлений список сховищ і протирадіаційних укриттів.

Загалом по області у «Перелік захисних споруд цивільного захисту» нині занесено 821 об’єкт. Вони розділені на два види. Найбільш численними є протирадіаційні укриття — негерметичні споруди для захисту людей у випадку радіоактивного забруднення місцевості. Також є сховища, які є герметичними спорудами для захисту людей під час надзвичайних ситуацій, воєнних дій і терактів.

Наразі майже 90 відсотків цих об’єктів готові до використання. Про це сайту «Є» розповів начальник управління з питань цивільного захисту населення Хмельницької облдержадміністрації Володимир Панасюк.

За його словами, сховища та протирадіаційні укриття передбачені не для усіх громадян. Найперше вони мають захисти працівників найбільших змін суб’єктів господарювання, віднесених до категорії цивільного захисту, і співробітників атомних електростанцій. А також — хворих і медиків.

«Решта населення має сховатися від можливої небезпеки у спорудах подвійного призначення або найпростіших укриттях. Наприклад, до них належать підземні переходи та підвали житлових будинків, — пояснює Володимир Панасюк. — Не усі найпростіші укриття перебувають у належному стані для використання. Але нині органи місцевого самоврядування в усіх частинах області працюють над покращенням ситуації».

У громадах Кам’янець-Подільського району розташовано 165 сховищ і протирадіаційних укриттів. Інфографіка: автора

У громадах Кам’янець-Подільського району розташовано 165 сховищ і протирадіаційних укриттів. Інфографіка: автора

У громадах Хмельницького району розташовано 411 сховищ і протирадіаційних укриттів. Інфографіка: автора

У громадах Хмельницького району розташовано 411 сховищ і протирадіаційних укриттів. Інфографіка: автора

У громадах Шепетівського району розташовано 245 сховищ і протирадіаційних укриттів. Інфографіка: автора

У громадах Шепетівського району розташовано 245 сховищ і протирадіаційних укриттів. Інфографіка: автора

А переглянути повний список, де розташовані на Хмельниччині сховища та протирадіаційні укриття, ви можете у документі: «Перелік захисних споруд цивільного захисту». Створена й інтерактивна мапа укриттів Хмельницької області, на яку також нанесені найпростіші укриття. 

Що робити населенню у разі війни

За інформацією Державної служби України з надзвичайних ситуацій, за першої можливості варто покинути зі сім’єю небезпечну зону. Якщо ви не можете виїхати самостійно, відправити дітей і літніх родичів віку до родичів або знайомих. Необхідно взяти всі документи, коштовні речі та цінні папери. Також необхідно підготувати «тривожну валізу».

Звісно найголовнішим правилом у таких ситуаціях — це зберігати спокій, не панікувати та не реагувати на будь-які провокації. Не потрібно розповідати незнайомцям про свої плани. Краще уникати масового скупчення людей і завжди мати при собі паспорт, інформацію про групу крові (свою та близьких родичів) і про можливі проблеми зі здоров’ям (алергію на медичні препарати тощо).

«У разі потрапляння у район обстрілу, потрібно сховатись у найближчу захисну споруду цивільної оборони, сховище (укриття). У разі відсутності пристосованих сховищ, для укриття використовувати нерівності рельєфу (канави, окопи, заглиблення від вибухів тощо). У разі раптового обстрілу та відсутності поблизу споруд цивільного захисту, сховища і укриття, ляжте на землю головою в бік, протилежний вибухам. Голову слід прикрити руками (за наявності для прикриття голови використовувати валізу або інші речі). Не виходьте з укриття до кінця обстрілу», — зазначили у пресслужбі ДСНС України.

Детальніше про це можна прочитати у брошурі «У разі надзвичайної ситуації або війни» від Центру стратегічних комунікації та інформаційної безпеки.

Читайте також: «Дітей з Covid-19, які потрапляють до лікарень, побільшало» - інфекціоніст

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую