ye-logo.v1.2

Суд наказав возити пільговиків Хмельницького району безкоштовно

Суспільство 2915
... а ось за проїзд до обласного центру люди мають платити повну вартість
... а ось за проїзд до обласного центру люди мають платити повну вартість. Фото: автора

Кореспондент «Хмельницької народної газети «Є» вирішив перевірити виконання цього рішення

Віднедавна пенсіонери, які з обласного центру їздять у села Хмельницького району, знову отримали право на безкоштовний проїзд, якого їх позбавила районна рада, яка своїм рішенням «виділила» людям три дні на пільгове «катання». Однак знайшлися ініціативні хмельничани, які опротестували це рішення в суді та виграли. Чи стало від цього легше пенсіонерам, з’ясовував кореспондент «Хмельницької народної газети «Є».

«А ви безкоштовно їздите?», - запитую у жіночки, якій на вигляд вже за 60 років. «Не зовсім, - пояснює співрозмовниця. – Плачу за посадочний квиток до Іванковець 27 копійок. А ось звідти – повну вартість – дві гривні». «А вам яка різниця, - до розмови приєднується ще одна літня жінка, яка, почувши, що я кореспондент, продовжує. – Ви краще нам допоможіть. Раніше був потяг на Шепетівку, на якому ми їздили безкоштовно. Щоправда, від станції потрібно було ще йти приблизно чотири кілометри. А зараз він не ходить, пустили якийсь «модний» потяг, квиток на який коштує 10,5 гривні. Хіба ми можемо собі це дозволити? Це якесь знущання. Скажіть десь там, нехай знову «дизель» на Шепетівку запустять! В мене понад 50 років трудового стажу, а виходить так, наче я не заробила на те, щоб могла безкоштовно проїхати на потязі». Варто було лише розпочату розмову з двома жінками, як до нас підійшли інші пасажири, які очікували на автобус до Іванковець. «Якби ж то той потяг обходився лише в 10,5 гривні, - зауважила Марія Василівна, пенсіонерка з Хмельницького, в якої у селі є невеличка земельна ділянка та будиночок. – Це ж треба ще у дальні Гречани до станції доїхати, а це коштує дві гривні. Таке враження, що навмисно зробили так, щоб пенсіонери не їздили потягами. Ось і їдемо автобусом – туди безкоштовно, назад – за гроші».
Поки розмовляв із пенсіонерами, побачив, як відправлявся один автобус, на склі якого майоріла табличка: «Безкоштовні перевезення пільговиків у вівторок, четвер та суботу». Невже є такі перевізники, які «забули» про рішення суду? Підходжу до водія іншого автобуса і задаю провокаційне запитання: «А чому у вас на автобусі не зазначені дні, коли пільговики їздять безкоштовно, як у того автобуса, який щойно рушив»? Одразу ж почув наступне: «Тож ми з пенсіонерів грошей не беремо. А на тому автобусі може й висить така табличка, але то просто водій забув її зняти».

Наостанок до нас підійшов ще один пільговик – хмельничанин Василь Степанович. «Я тут чув, що ви людей розпитуєте, - почав чоловік. – То я вам скажу: зараз перевізники краще працюють. Водії стали стриманішими та й ми все розуміємо, що нас наче зобов’язані возити безкоштовно, але ж держава за нас не доплачує. А водіям потрібно й паливо купити, й автобус відремонтувати. Нині ж це дуже дорого. Але добре, що з нас хоч в один кінець гроші не беруть і, головне, що автобусники працюють, а не страйкують».
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую