ye-logo.v1.2

Ангели пам’яті у Хмельницькому: «Вони тепер на небесах і звідти нас охороняють»

Суспільство 1967
Хмельничанам пропонують прийти протягом дня і розвісити білих паперових ангелів біля меморіалів
Хмельничанам пропонують прийти протягом дня і розвісити білих паперових ангелів біля меморіалів. Фото: автора

Хмельничани долучилися до всесвітньої тихої акції.

З самого ранку 18 лютого у Хмельницькому жителі міста розвішують паперових янголят, як знак шани Героїв Небесної Сотні. Білосніжні ангели пам’яті сьогодні з’явилися біля меморіалу Героїв Небесної сотні та Ангела Скорботи.

Подібний захід в місті проводять вчетверте, у світі ж тиха акція «Ангели пам’яті» проходить увосьме. У Хмельницькому до події щороку залучають школярів. Ті напередодні разом вирізають фігурки янголят, а потім спільно їх розвішують біля меморіалів.

«Герої Небесної Сотні – це люди різної статі, віку та професій, які мали спільну мету. Вони разом зібралися, щоб їх почула влада, почули всі. Вони боролися за краще майбутнє для українського народу і за це віддали найцінніше – своє життя. Вони стали ангелами і сьогодні на небесах, але і звідти нас охороняють» - сказала десятикласниця Наталія Гулько.

Пам’ятні заходи у місті відбуватимуться протягом кількох днів.

Педагоги таку ініціативу підтримують і впевнені: діти, яким будувати майбутнє, нині мають бути учасниками цього життя, щоб подібне більше ніколи не повторилося.

«Ми цей день завжди дуже шануємо. Діти вивчені, що ми з історією невід’ємні. Вони вже вміли робити ангеликів, бо не вперше тут. Вчора вирізали фігурки, а сьогодні прийшли, щоб вшанувати пам'ять людей, які стали янголами на небі і нас охороняють. Життя цих людей пройшли недаремно, вони віддали його за краще майбутнє. Їхнє небайдуже ставлення до сьогодення для нас має стати яскравим прикладом», - впевнена Оксана Вусатюк, вчителька зарубіжної літератури гімназії №1.

Всесвітня тиха акція вшанування Героїв Небесної сотні відбувається восьмий рік поспіль.

Сьогодні освітянка прийшла разом з учнями десятого класу. Розповідає, що діти все розуміють і дуже переймаються подіями Майдану. Сама ж згадує події восьмирічної давнини під приміщенням СБУ у Хмельницькому.

«Людмила Шеремет – бабуся учня мого попереднього класу. Ми тоді разом спостерігали за подіями, які відбувалися. Це був 11 клас, вони були дорослі, хоча й налякані. Коли ж з’явилися перші кадри біля нашого СБУ, всі були шоковані. Була якась нереалістична картина, стояв жах. Ми хвилювалися, як школярів відправити додому. Телефонували батькам, щоб ті забрали дітей. У той час ми навіть не розуміли, що людина, яка лежить на тротуарі, – бабуся нашого хлопчика», - ділиться Оксана Вусатюк.

У Хмельницькому ангелів пам'яті розвішували школярі.

Додамо, також сьогодні у центрі Хмельницького з’явилася масштабна інсталяція. На вулиці Проскурівській розмістили 38 кубів із зображеннями Героїв Небесної Сотні та загиблими хмельницькими учасниками російсько-української війни.  Крім того, у місті протягом наступних кількох днів триватимуть інші пам’ятні заходи, приурочені пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Паперових янголят діти зробили напередодні.

Паперові ангели – символ розстріляних мирних людей і пам'яті про їх подвиг.

Подібні тихі акції відбулися в сьогодні в іншим містах України та світу.

Небадужі містяни теж можуть долучитися до заходу, повісивши паперового янгола біля меморіалу.

Акція триватиме впродовж дня.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую