ye-logo.v1.2

Як вшановуватимуть Героїв Небесної Сотні у Хмельницькому (програма)

Суспільство 2026
Завтра Хмельницький долучиться до щорічної всесвітньої тихої акції
Завтра Хмельницький долучиться до щорічної всесвітньої тихої акції. Фото: ілюстративне з архіву

Пам’ятні заходи відбуватимуться протягом наступних кількох днів.

Щороку 20 лютого в Україні вшановують пам’ять полеглих на Майдані Незалежності під час кривавих подій Революції Гідності. Саме цього дня 2014 року загинула найбільша кількість активістів Майдану. На вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні у Хмельницькому, як і в інших містах України, відбуваються різноманітні меморіальні заходи.

Сьогодні, 17 лютого, в Хмельницькому музеї-студії фотомистецтва відкрили персональну виставку фотографій «Революція Гідності: погляд серцем» фотохудожниці Мирослави Безман. Виставка про Майдан встигла помандрувати світом - її експонували в Україні, Італії (Венеція, Вітторіо Венето, Удіне, Конельяно) та Ірландії (Дублін).

«Проєкт показує особистий погляд авторки через об’єктив на події та на особистостей Євромайдану. Це фото людей, як вони є, репортаж з місця подій, як вони відбувалися. Це подорож назад, це можливість згадати і вшанувати. Проєкт не дає оцінок подіям, не аналізує їх, лише демонструє збережену фотомить, тим самим даючи можливість глядачеві доторкнутись до минулого», - йдеться у повідомленні.

Переглянути виставку у фотомузеї можна буде до першого березня.

Виставку експонували у різних країнах світу.

Завтра, 18 лютого, біля пам'ятників Героям Небесної Сотні й Ангела Скорботи відбудеться акція «Ангели пам’яті». Хмельничанам пропонують прийти протягом дня і розвісити білих паперових ангелів, як символ розстріляних мирних людей і пам'яті про їх подвиг.

Щорічна всесвітня тиха акція вшанування Героїв Небесної сотні «Ангели пам‘яті», ініційована мистецькою агенцією «Територія А», відбувається восьмий рік поспіль. Хмельницький доєднується до цього пам’ятного заходу вчетверте.

19 лютого об 11:00 у кінотеатрі імені Шевченка відбудеться безкоштовний показ кінострічки «Поводир, або Квіти мають очі». Це український історичний драматичний фільм режисера і сценариста Олеся Саніна, в основу сюжету якого покладено мандри Радянською Україною американського хлопчика та українського сліпого музики напередодні та під час Голодомору.

У неділю, 20 лютого, відбудеться пам’ятна хода та панахида за загиблими Героями. Збір о 15:00 на майдані біля кінотеатру Шевченка. Хмельничани пройдуть центральними вулицями міста та покладуть квіти до пам’ятника Героям Небесної Сотні, де 15:30 відбудеться панахида.

Хода завершиться біля пам’ятника Героям Небесної Сотні. Фото: з архіву

Завершуватимуть пам’ятні заходи у театрі Старицького. О 18-ій годині 20 лютого в обласному театрі імені Старицького відбудеться театралізоване драматичне дійство «Діалоги Майдану». На сцену вийдуть восьмеро учасників Революції Гідності, які розкажуть свої історії про ті події.

Автором проєкту став хмельницький режисер Володимир Павловський. Саме він раніше створив «Монологи війни». Вперше вони прозвучали три роки тому. Тоді героями вистави стали чоловіки-військовослужбовці, які поділилися з хмельничанами спогадами про війну. Через рік свої історії розповіли шість жінок, життя яких назавжди змінила війна: дружина загиблого на війні захисника, матір, яка втратила на Сході свого сина, сестра, яка залишились без брата через війну, волонтерки та учасниця АТО і ООС.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую