ye-logo.v1.2

В усіх мережах великих українських супермаркетах, які існують у Хмельницькому, є прострочені продукти харчування!

Суспільство 7594
Фото: автора

Кореспонденти нашого видання переконалися у цьому після того, як провели невеличке журналістське розслідування. Нічого особливого не вигадувати – просто відправилися до магазинів, які щодня відвідуємо ми з вами та ще сотні хмельничан та гостей обласного центру

Без години прострочений

Постійні відвідувачі супермаркетів вже давно знають: що якщо у подібному магазині хочеш придбати справді свіжий товар, необхідно як найдалі заглибити руку у полицю. Маркетинговий хід про те, що перший ряд на стелажі майже завжди займають продукти далеко не першої свіжості відомий більшості покупців давно. Та, як переконалися наші журналісти, ми навіть і гадки не маємо наскільки. Особливо це стосується продуктів з обмеженим терміном реалізації. До прикладу, молочних. Перша черга поличок холодильників, де вони реалізовуються, просто заставлені молоком, вершками, маслом та йогуртами, термін придатності у який закінчується вже завтра. І якщо, скажімо, такий пакет молока цілком реально використати до вказаної дати, то, що робити з цілою банкою бутербродного маргарина? Напевно, їсти ложкою, бо ж завтра використовувати його у їжу вже небезпечно. До речі, декілька таких ми знайшли у супермаркеті «Сільпо», що у торгівельному-розважальному комплексі «Оазіс». Хоча, в цьому випадку цей магазин далеко не виняток. В інших така сама картина. Та й в порушенні магазин ніяк не звинуватити.
Проте, чого гріха таїти, у продукції, яка реалізовується у фабричній упаковці, принаймні, завжди можна відшукати дату виробництва та кінцевий термін реалізації виробником. Цього не скажеш про ті продукти, які пакує сам магазин. Етикетку на них можна переклеювати хоч щодня. І все залежить лише від совісті власника та персоналу. Та, ви й самі розумієте, в останнє мало віриться. Недарма про прийом «курка, вимочена у марганцівці» знають майже усі. Хоча, навіть якщо на товарі вказана кінцева дата реалізації, у супермаркетах давно знайшли спосіб «подовжувати життя» продуктів, часто відіграючись на неуважності споживача. Один із найрозповсюдженіших способів - заклеїти етикетку виробника власною. І хтозна, що знаходиться під нею, або ж приклеїти на товарі магазинний стікер, вказавши лише термін запаковки продукту, та ніби спеціально забути вказати кінцевий термін реалізації, залишивши цю графу порожньою. Погодьтеся, після важкого робочого дня не кожен покупець почне вишуковувати на продукті термін придатності та проводити математичні підрахунки, скільки отому шматку ковбаси залишилося “жити”. А не завадило б! Принаймні, з подібним ми зіштовхнулися у супермаркеті «Таврія В». А у «Фуршеті», що на вулиці Тернопільській, знайшли печиво «Фрутта», яке було розфасоване працівниками магазину і знову ж без вказаної дати кінцевої реалізації. Чесно кажучи, далеко не першої свіжості. Ще одн спосіб, який вдалося виявити у мережах супермаркетів, так звана «акційна ціна» чи розпродаж. Не будемо стверджувати, що усі мережі користуюся цим для продажу товарів, у яких закінчується термін реалізації, та ось у супермаркеті «Вопак», що на вулиці Довженка, у мікрорайоні Ракове ми знайшли такий «акційний» супчик швидкого приготування.

Прострочені консерви та сметана

Чесно кажучи, жоден супермаркет, який ми відвідали, не став у нашому рейтингу зразковим. Всюди ми відшукали бодай один “зіпсований” продукт. Чесно кажучи, займалися їх пошуками свідомо у відділах, де реалізовуються продукти, що швидко псуються та, навпаки - де довго зберігаються. Рекордсменом нашого анти рейтингу став супермаркет «Сільпо», що біля Південного Бугу. Тут ми придбали консерву під назвою «Естонський паштет», вироблену 27 березня 2009 року. Термін її придатності - 24 місяці. Отож, неважко було підрахувати, що з поличок магазину він повинен бути прибраний маже чотири місяці тому. Лежала консервна бляшанка наверху стелажа. На два дні прострочену деражнянську ряжанку ми купили у супермаркеті «Таврія В». Ще одну молочну продукцію, за волею долі знову ж таки деражнянського виробництва, ми придбали у «Вопаку» мікрорайона Ракове. Цього разу це була сметана. Також у «Вопаку» ми купили й прострочений концентрат харчовий «Суп гороховий», вироблений у Харкові. До речі, ще один товар, термін придатності якого вийшов майже два місяці тому ми знайшли у «Вопаку» у відділі з продуктами для для приготування суші. Можливо, після виходу цього матеріалу його нарешті приберуть. У супермаркеті «Фуршет», що на вулиці Тернопільський, ми купили прострочений арахіс. Між іншим, у сезон, коли масово купують пиво, доволі ходовий товар. А ще печиво. Те саме, на якому не вказаний кінцевий термін реалізації. В результаті, жодної мережі супермаркетів, де на поличках не було б прострочених продуктів, в Хмельницькому не знайшлося. Звісно, хтось схоче нас звинуватити у зайвій скрупульозності, проте, здійснивши подібні покупки, ми, цілком можливо, змогли вберегти від харчового отруєння бодай одну людину. Та, звісно, зекономили її гроші.

Ще раз про головне

Для того, щоб запобігти прикрим покупкам у будь-якому магазині, варто перевіряти дату на кожному продукті, а особливо звертати увагу на те, щоб цифри не були розмитими (є практика затирання ацетоном написів виробника і заміна їх на нові). Якщо ж ви вже купили продукт, термін придатності до споживання якого збіг, варто просто повернути його в супермаркет. Відповідно до закону України «Про права споживачів», ви маєте право, пред’явивши товарний чек, (ніколи їх не викидайте) замінити неякісний товар або отримати за нього відшкодування. І головне. Запам’ятайте: товарний чек – єдиний документ, який може допомогти обміняти неякісний продукт або отримати назад свої кровні!

P.S Найближчим часом з подібним рейдом наша газета відправиться у пошуках неякісного товару на міські ринки. Ми напишемо про те, як себе вберегти від не чистих на руку продавців. А якщо ви хочете поділитися своїм досвідом у цьому протистоянні, то завжди можете звертатися з своїми споживчими історіями до нашої редакції.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую