ye-logo.v1.2

Була вчителькою — стала швачкою: як переселенці у Хмельницькому опановують нову професію

Суспільство 5199

У нашому місті дівчата з різних куточків країни навчаються шити.

У Хмельницькому професійному ліцеї переселенці безкоштовно опановують нову для себе професію — вчаться шити. Навчальні курси триватимуть чотири місяці, а після закінчення слухачі отримують сертифікат і можливість працевлаштуватися.

З 21 березня у Хмельницькому професійному ліцеї вчаться шити 16 переселенок із різних куточків країни. Серед них і викладачі, і менеджери, і представники інших різноманітних професій. Одній із слухачок Діані — 21 рік, у Києві вона була викладачкою англійської мови. А в Хмельницькому вона — майбутня швачка.

Дівчата вчитимуться 4 місяці. Фото автора 

«Десь 7 березня ми приїхали до Хмельницького. Я випадково познайомилася з дівчиною, яка вже навчалася на курсах, і собі захотіла. Навчити шити — це була моя мрія. Я хотіла конструювати для себе одяг, мені це було цікаво ще зі школи. Спочатку було важкувато, я ж ніколи такого не робила. Але завдяки викладачам, завдяки тому, що все детально пояснюють, через два тижні після початку навчання я вже можу пошити спідницю», — розповідає дівчина.

Коли спідниця вже буде готова, Діана хоче вийти в ній на вулицю і прогулятися по мирному Києву.

А киянка Юля, яка також зараз вчиться шити, в мирному житті була тату-майстринею. Вона пішла на курси, щоб новим вмінням допомагати українській армії.

«Коли я приїхала до Хмельницького, тут мене зустріли зовсім незнайомі люди. Допомогли з житлом, допомагають з роботою. Я побачила оголошення про курси, і вирішила піти, тому що дуже багато моїх друзів, які залишилися в Києві, допомагають ЗСУ та теробороні. Я теж хочу бути корисною. Я знаю, що нашим військовим зараз потрібна постіль, броненоски, бронежилети… Я хочу навчитися робити цю справу добре і внести свій вклад у перемогу», — каже майбутня швачка.

Юля вчиться шити, аби допомагати військовим. Фото автора

Дівчина дивується, що всього за два тижні змогла опанувати складні елементи шиття.

«Я навіть не сподівалась, але дякуючи викладачам, я навіть можу робити складні елементи. Наприклад, блискавку шити: ні, я не вмію таке робити! Але ось, вона вже є, вже готова. Я вірю, що тут все можливо», — додає киянка.

Навчання починається з найпростішого, а потім дівчата беруться за машинну роботу.

«Зараз дівчата в нас пошивають виріб — жіночу спідницю. Це для них важко, але далі буде легше. Підуть на роботу, наберуться досвіду й матимуть заробіток», — пояснює Олена Сломінська, майстер виробничого навчання.

Організатори кажуть, що переселенці залюбки навчаються. Фото автора

Заступниця директора Хмельницького професійного ліцею з навчально-виробничої роботи Тетяна Ковальчук розповідає, що два місяці дівчата проведуть у навчальній майстерні, а ще на два місяці вийдуть на практику на швейні підприємства міста, де зможуть отримати роботу.

«Мабуть, сьогодні кожен громадянин хоче якимось чином допомогти українській армії. Ми побачили, що багатьох переселенців біда привела до нашого міста. Тому з нашим директором, майстрами і викладачами кафедри швейного виробництва вирішили організувати безкоштовне навчання для жінок, які мають бажання знайти роботу. Проаналізувавши, які робочі місця є, побачили, що багато швейних підприємств шиють речі для армії, і їм потрібні робочі руки», — говорить Тетяна Ковальчук.

У кожної переселенки тут своя історія. Фото автора

Наразі триває новий набір на курс шиття, який стартує у травні. Також у навчальному закладі планують розпочати підготовку за новими професіями: кухаря та зварювальника.

Записатися на навчання та отримати детальну інформацію можна за номером телефону: (097) 420-54-09 з понеділка до п’ятниці з 9:00 до 18:00.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую