ye-logo.v1.2

Безкоштовно опанувати нову професію – як діятиме освітній хаб на Хмельниччині

Суспільство 3767
На сьогодні в області поселилося близько 137 тисяч переселенців
На сьогодні в області поселилося близько 137 тисяч переселенців. Фото: ілюстративне pixabay.com

Переселенцям та жителям області пропонують освітні послуги.

На Хмельниччині запрацював освітній хаб. На базі координаційного центру пропонують 12 освітніх послуг, якими можуть скористатися переселенці та мешканці області. Тут можна отримати психологічну та профорієнтаційну консультації, пройти тестування, яке допоможе визначити здібності до спеціальностей і здобути нову професію. Як розповіли в обласній військовій адміністрації, усі послуги будуть безкоштовні.

«Випускники шкіл і ті, хто бажає змінити спеціальність, за короткий термін зможуть здобути основи сучасних професій і матимуть змогу працевлаштуватися. Перш за все, це професії пов’язані з IT-технологіями, низка професій пов’язана з хендмейдом: флористика, вишивка, макраме, ландшафтний дизайн. Також робітничі професії: швачка, електромонтери, водії тощо», - розповідає директорка департаменту освіти та науки, молоді та спорту Дарія Басюк.

До участі в проєкті долучилися навчальні заклади професійної освіти області та місцева комп’ютерна академія. Навчання відбуватиметься в онлайн і офлайн форматах.

Також в рамках освітнього хабу діє дитячий садочок онлайн. Дітлахам пропонують казки, цікаві історії, вивчення англійської мови. Освоїти базові навички англійської можуть і дорослі учні. Крім того, для всіх охочих є курси української мови.

IT-курси проводитимуть на базі комп’ютерної академії «IT Step». У школі відібрали три ключові напрямки, за якими відбуватиметься навчання. Як зазначив директор комп’ютерної академії Віталій Іванов, навчатимуть класичного дизану у «Photoshop», веб-дизайну у «Figma» і конструюванню веб-сайтів.

«Три різні напрямки стартуватимуть одночасно. Перед тим буде вступний вебінар, який допоможе зорієнтуватися та визначитися, до чого саме є більший хист. Потім два тижні інтенсивну на базі академії, - каже Віталій. - Ми передбачили, що можливо хтось приїхав без техніки. Найголовніше, учні створять проєкт, який потім можна буде захистити і демонструвати як доказ своїх навичок».

Щоб скористатися послугами освітнього хабу, треба зателефонувати за номером: 096 203 2802, або зареєструватися на сайті Департаменту освіти, науки, молоді і спорту Хмельницької ОВА.

Читайте також: Була вчителькою — стала швачкою: як переселенці у Хмельницькому опановують нову професію

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую