ye-logo.v1.2

У Маліївцях та місці давнього храму проведуть Великоднє Богослужіння

Суспільство 2460
Наразі територію колишнього монастиря, разом з парком та палацом, де вже створений музей, планують поєднати в заповідник
Наразі територію колишнього монастиря, разом з парком та палацом, де вже створений музей, планують поєднати в заповідник. Фото: з архіву

Службу та освячення пасок проведе священник Української Православної церкви.

У Маліївцях на Дунаєвеччині проведуть Великоднє Богослужіння на місці давнього храму – поблизу відомого маліївецького водоспаду, де свого часу існував монастирський комплекс з церквою, знищеною у часи рядянщини.
Службу та освячення пасок проведе священник Православної церкви України.

За словами директорки Малієвецького обласного історико-культурного музею Анастасії Донець, так людям вирішили дати альтернативу вибору: в селі є церква московського патріархату, утім продовжувати молитися російською мовою зі священниками, які підпорядковуються країні-агресору, для свідомих людей не припустимо.

Напередодні на місці давнього храму вже провели весняну толоку та прибрали місцину де відбуватиметься Великодня служба.

Нагадаємо, восени в Маліївцях віднайшли фрагменти фігури святого, який прикрашав територію цього знищеного храму. Його активісти-комсомольці розбили молотами та вивезли на старий цвинтар. За попередньою атрибуцією це скульптура Івана Хрестителя, яка свого часу була однією з окрас монастирського комплексу в Маліївцях.

Маліївці часто називають місцем сили. Фото: з архіву

Цей монастирський комплекс з церквою свого часу був зведений над нині відомим Маліївецьким водоспадом. Храм, який існував в різні часи як православний та як католицький василіанський монастир, але не пережив часів червоного терору та був знищений.

Довкола Хрестовоздвиженської церкви, зведеної тут, росли велетенські сосни і стояли кам’яні статуї святих. Територія була обнесена кам’яним муром, поруч - брама з дзвіницею.

Знищена дзвіниця на місці монастиря. Фото: надане Анастасією Донець

Саме тут, біля церкви, в центрі верхнього озерця, з якого нині живиться водоспад, знаходилася дивовижна скульптурна група, що нагадувала хрещення Ісуса. До кам’яних святих вода була підведена так, що вона падала з долонь Івана Хрестителя на голову Христа.

Наразі територію колишнього монастиря, разом з парком та палацом, де вже створений музей, планують поєднати в заповідник. Тут планують провести археологічні розкопки, а згодом – відбудувати на старих фундаментах древній храм.

На місці зруйнованої церкви - пам'ятний знак. Фото: з архіву

Читайте також: Три парафії Хмельницької громади покинули московський патріархат

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую