ye-logo.v1.2

Церква на Хмельниччині вийшла з московського патріархату без підтримки священника

Суспільство 28438
Парафію прийняли до складу ПЦУ
Парафію прийняли до складу ПЦУ. Фото: ілюстративне censor.net

Священнослужитель не став перечити волі громади, проте разом із парафіянами до ПЦУ не приєднався.

Ще один храм Старокостянтинівської міської тергромади приєднався до Православної Церкви України, покинувши юрисдикцію московського патріархату. Про це повідомляє місцеве видання unas.news.

«Рішенням жителів села Решнівка парафія Свято-Покровського храму відтепер належить до автокефальної церкви нашої держави, офіційно розірвавши відносини з церквою російської федерації», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що офіційний документ, який засвідчує приєднання до Православної Церкви України, храм отримав напередодні Великодня.

Храм офіційно перейшов до ПЦУ. Фото: unas.news

За словами старости Павла Талимончика, релігійна громада прийняла рішення про зміну юрисдикції. Місцевий священник не став перечити волі громади, проте не підтвердив свого рішення перейти до помісної церкви України разом із парафіянами.

Також видання підкреслює, що решнівецький храм на своєму віку пережив не одне руйнування і спустошення. Згідно з даними Вікіпедії, Свято-Покровська церква в селі вже була в XVII столітті, бо в генеральній візиті від 6 жовтня 1764 року читаємо такий запис «...приходська Решнівецька церква …заснована в 1714 році. По руїнах люди почали звозити і старанням прихожан збудована без всякого фундуша».

Якщо мова йде про руїни, то очевидно та давніша церква з певних причин зазнала руйнування. А храм, збудований в 1714 році, напевне також знищила пожежа, бо вже в 1783 році прихожани з дозволу Остропільського декана Міхала Мокрицького збудували дерев'яну церкву на тому місці, де знаходиться сучасний храм. Будівля простояла двісті років, пережила революції, війни, аж поки не була зруйнована за розпорядженням Старокостянтинівського райкому комуністичної партії.

Нагадаємо, раніше три парафії Хмельницької громади покинули московський патріархат.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую