ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Додаткові вихідні у травні: чи варто на них очікувати

Суспільство 1753
На час воєнного стану в Україні скасовуються вихідні та неробочі дні
На час воєнного стану в Україні скасовуються вихідні та неробочі дні. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Передбачалося, що цьогоріч українці мали б відпочивати 2 і 9 травня.

День праці та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Україні традиційно є вихідними. Однак нещодавно Верховна Рада подовжила до 25 травня дію воєнного стану. На його час в країні скасовуються святкові та неробочі дні. Тож сайт «Є» з’ясував, скільки ж вихідних очікує на українців впродовж цього травня.

Кодекс законів про працю України передбачає, що День праці (1 травня) та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (9 травня) — це неробочі дні. Якщо вони припадають на суботу чи неділю, то вихідний переноситься на наступний день. Відтак цьогоріч українці могли б відпочивати 2 і 9 травня, які припадатимуть на понеділки.

Однак на час дії воєнного стану чинне законодавство скасовує святкові й неробочі дні. Це означає, що 2 і 9 травня людям потрібно буде йти на роботу. Натомість звичайні суботи й неділі залишаються днями відпочинку. Таким чином українці матимуть вихідні 1, 7, 8, 14, 15, 21, 22, 28 і 29 травня.

Нагадаємо, за певних умов кількість вихідних може скоротитися. Це передбачено Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». Згідно з ним, в умовах воєнного стану тривалість робочого тижня за потреби можуть продовжити до 60 годин. А тривалість щотижневого безперервного відпочинку навпаки скоротити до 24 годин. Щоправда, п’ятиденний або шестиденний робочий тиждень роботодавець може встановлювати лише за рішенням військового командування та військової адміністрації.

Читайте також: У Поминальну неділю до кладовищ у Хмельницькому їздитимуть автобуси

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую