ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Втратила сина у Краматорську: Чемеровецький суд підтвердив загибель дитини внаслідок обстрілу

Суспільство 1761
Російські окупати завдали ракетного удару по краматорському вокзалу 8 квітня
Російські окупати завдали ракетного удару по краматорському вокзалу 8 квітня. Фото: АрміяInform

Жінка не могла отримати на Донеччині свідоцтво про смерть дитини через бойові дії.

На початку квітня російські окупанти завдали ракетний удар по залізничному вокзалу в Краматорську. Як наслідок, загинули 59 мирних жителів. Зокрема, семеро дітей. Серед них 14-річний син вимушеної переселенки, яка нині тимчасово проживає у Хмельницькій області. Щоб отримати свідоцтво про смерть дитини, їй довелося звертатися до Чемеровецького районного суду. Це вже не перша справа ракетного обстрілу Краматорська, який розглядали працівники цього органу правосуддя. Деталі повідомили у пресслужбі Хмельницького апеляційного суду.

За їх словами, 14-річний син жительки Донеччини загинув 8 квітня внаслідок отриманих вибухових травм від удару російської ракети по залізничному вокзалу в Краматорську. Оскільки там тривають бої, жінка не могла на місці отримати свідоцтво про смерть дитини. Тому, приїхавши на Хмельниччину, вона звернулася до Чемеровецького відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

На жаль, жінка також втратила оригінал документа, який підтверджує факт смерті людини. Без нього свідоцтво у РАЦСі не можуть видати. Таким чином необхідно підтверджувати загибель через суд.

Чемеровецький районний суд розглянув копії документів і заслухав свідка. Це дало йому змогу задовольнити звернення вимушеної переселенки.

«Наразі чинним законодавством не запроваджений порядок набрання чинності рішень про встановлення факту смерті на території, де ведуться бойові дії. Тому суд вважає за необхідне застосувати аналогію закону й відповідно до частини 4 статті 317 Цивільного процесуального кодексу України визначити, що таке рішення підлягає до негайного виконання», — зазначили у пресслужбі Хмельницького апеляційного суду.

Нагадаємо, це вже не перша справа обстрілу краматорського залізничного вокзалу, яку розглядав Чемеровецький районний суд. Наприкінці квітня орган правосуддя підтвердив загибель 37-річної жінки.

Читайте також: Вбито понад 24 тисячі окупантів: втрати ворога станом на ранок 3 травня

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую