ye-logo.v1.2

Тор – 7 найцікавіших літніх турів Україною

Суспільство 4777
Вилкове – це місце злиття вод Дунаю і Чорного моря, що знаходиться на кордоні з Румунією.
Вилкове – це місце злиття вод Дунаю і Чорного моря, що знаходиться на кордоні з Румунією.

Хто сказав, що літо – це обов’язково море?! Для невиправних оригіналів відпустка чи вихідні у найтеплішу пору року з легкістю можуть перетворитися на подорож у підземне царство, прогулянку на старовинному трамвайчику чи сплав на військових плотах...

«Українська Венеція»
Вилкове – це місце злиття вод Дунаю і Чорного моря, що знаходиться на кордоні з Румунією. Стара частина міста розташована на воді. Замість вулиць тут канали, якими пересуваються, в основному, на своєрідних гондолах і моторних човнах. Плавають, стоячи на кормі, відштовхуючись жердиною. А через канали, які здебільшого називають єриками, перекинуті звичайні дерев’яні містки.
Тут можна покататися по Дунаю на катері чи ри­бальському човні, на власні очі побачивши «нульовий» кілометр – місце впадіння Дунаю в Чорне море, природу Дунайського біосферного заповідника, і якщо пощастить – рожевих пеліканів. Це містечко мелодійних діалектів, рибалок і винарів. На мулі та воді вирощують унікальний виноград «Новак», з якого роблять надзвичайно смачне червоне вино. У Вилково існує жарт: того, хто змочив горло вином «Новак», легко впізнати: він хитається лише вперед-назад і у жодному разі не вліво-вправо.
Підземне царство кам’яних химер
У підземному царстві Карадаг є на що подивитись: Галерея казок, велетенські зали Головної та Нижньої галерей, щедро прикрашені скульптурними сталагмітами й сталактитами, закручені меандри й таємничі відгалуження…
Біля входу гостей зустрічає сам Господар «Мармурової печери» – солідний чолов’яга, вусатий і у шоломі. Спелеологи стверджують, що коли Господар починає «плакати», дослідникам до печери ліпше не ходити...
Тут вкотре переконуєшся, що природа – неабиякий скульптор. Це вона віками вкривала стіни печери вапняковими драпуваннями та коралітовим килимом кам’яних квітів, облаштовувала кам’яні водоспади й озерні каскади, це вона розділила зали мальовничими колонами й виростила кам’яні «кактуси» і «перли», створила сталагміти, схожі на Мамонта й Царівну-жабу, голови Дракона, Короля, Королеви, і навіть Діда Мороза...
Чудодійне озеро Волині
Світязь – найглибше, найбільше й одне з найчистіших озер України. Золотий пісок пляжів, прозора тепла вода, чисте повітря дібров, тихе полювання на гриби та ягоди, чудова риболовля з човна або прогулянка на катамарані – усе це на чарівній Волині. На озері є навіть власний острів – Закоханих – площею майже 7 гектарів. Саме тут, за легендою, закохані юнак і дівчина колись перетворилися на явір і липу.
М’яка вода Світязя славиться своїми цілющими якостями: кажуть, її боялася навіть страшна хвороба середньовіччя холера, тому для своїх купалень воду Світязя замовляли багаті панночки з Варшави. Шкіра після таких купань ставала гладенькою, як у немовлят, а рани швидше загоювалися. Живильною водою з цього озера лікували й поранених у Другій світовій війні радянських воїнів. Пояснення диву просте: місцева вода містить йод, срібло та гліцерин. А ще вона у 20 разів чистіша за воду з московського водогону.
А яка тут риба! Головний місцевий делікатес – вугор. Якось упіймали 5-кілограмового гіганта! Але хто ж відмовиться від сома, щуки, окуня, судака чи ляща?
Чорнобиль – найекзотичніше місце на планеті
Такі дані оприлюднив на своєму сайті журнал «Forbes». Це пояснюється, в першу чергу, наявністю дійсно унікальних та відомих усьому світу об'єктів, таких як: укриття, міст Прип'ять та Чорнобиль, а також самої зони відчуження – території, що була позбавлена людського впливу протягом останніх 20-ти років.
У програмі подорожі: оглядова екскурсія вулицями та покинутими будинками Чорнобиля, огляд затоки, де поховані судна, які зазнали радіоактивного зараження, відвідини місця відстою «брудної техніки» (стадіону), міської лікарні, готелю «Полісся», будинку культури «Енергетик», дитячого садка, школи і колись житлових будинків, які тепер руйнуються. Прогулянка мертвим містом – це унікальна можливість відчути себе живим…
Острів запорожців
«Святиня нашого народу» – це високе звання Хортиці, найбільшого острова на Дніпрі, пов’язують із Запорозьким козацтвом. Національний заповідник пропонує близько двох десятків екскурсій та екскурсійних марш­рутів для туристів різного віку, 15 – територією острова. Найбільш популярними вважаються оглядова екскурсія по Музею історії запорозького козацтва та екскурсія до історико-культурного комплексу «Запорозька Січ» – «Дорога на Січ», окрім того є дитяча ігрова екскурсія – «Джури–маленькі козачата», екологічна екскурсія для людей, що цікавляться природою – «Оленячий ріг» та дендрологічна екскурсія «Рослини у козацькі часи та сьогодні». Є екскурсії , що покликані розкрити таємниці духовного світу і світосприйняття наших пращурів, познайомити зі стародавніми святилищами та символами – «Сила духів» та «Культові символи нашої землі». Окрім того, бажаючі можуть проїхатися Хортицею на велосипеді, або оглянути острів з усіх боків, перебуваючи на палубі теплоходу.
Поліський трамвайчик: подорож у часі
Вузькоколійна залізниця Антонівка – Зарічне – найдовша (106 км) із діючих у Європі. В її обслуговуванні досі використовується чимала кількість раритетної техніки: тепловози 80-х років випуску, електрожезлова система, пікети, семафори та п’ятилінзовий світлофор – це все треба побачити на власні очі. Потяг, що складається з тепловоза та чотирьох вагончиків, поблизу села Млинок перетинає унікальний міст через річку Стир – єдиний великий дерев'яний залізничний міст в Україні. До речі, коли поліський трамвайчик наближається до нього, то зменшує свою швидкість до 5-7 кілометрів на годину. І, вистрибнувши з першого вагону, можна сфотографуватися на лоні незайманої природи, нарвати цілий оберемок квітів і встигнути заскочити в останній.
Сплав на військових плотах
Ексклюзивна переправа однією з найчистіших річок України – Пселом – нікого не залишить байдужим. Сплавлятися на спеціальних одноразових надувних плотах, які раніше були у відомстві військових, цікаво і дітям, і дорослим. Чому «одноразових»? А тому, що після першого ж використання такі плоти, споряджені усім необхідним – веслами, сухим пайком, рацією та аптечкою, списували. Кмітливі полтавські підприємці одразу ж підхопили військовий реквізит і знайшли йому гідне призначення. Десятки кілометрів Пселом під дзвінку пісню жаб, почергова зміна веслярів та маневри поміж жовтими ліліями, з причалами та пікніками – мрія кожного туриста.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую