ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

На Хмельниччині ще три громади покинули московський патріархат

Суспільство 37097
Громада храму Покрови Пресвятої Богородиці села Калиня нещодавно перейшла в Православну Церкву України
Громада храму Покрови Пресвятої Богородиці села Калиня нещодавно перейшла в Православну Церкву України . Фото: з фейсбука

До ПЦУ перейшли парафії у селах на Кам’янеччині, Ізяславщині, у Хмельницькому районі.

Громади Хмельниччини продовжують виходити з московського патріархату. Стало відомо про перехід до Православної церкви України ще кількох парафій.

Вчора, 7 травня, відбулися збори релігійної громади Свято-Параскевського храму села Пирогівці у Хмельницькому районі. Як розповів місцевий мешканець села Кузьма Матвіюк, збори майже одноголосно прийняли рішення про вихід із підлеглості московському патріархату і входження до Православної Церкви України – ПЦУ.

«Це визначна, знакова подія в історії села. Що значить ця подія? Якщо Пирогівчани у цьому питанні показали єдність і патріотизм, то і в решті загально – національних проблем вони також будуть єдині», - зазначив чоловік.

Як додав Кузьма Іванович, священники рішення громади не підтримали й потайки вивозять з церкви майно.

Перейшли до ПЦУ також жителі села Щурівці Ізяславського району. Рішенням більшості голосів вони вийшли із УПЦ МП. Про це вчора, 7 травня, повідомив на своїй сторінці благочинний Ізяславського округу Православної церкви України Володимир Ковальчук.

Мешканці села Щурівці прийняли рішення перейти до ПЦУ.

Шостого травня релігійна громада храму Покрови Пресвятої Богородиці села Калиня Кам’янець-Подільського району перейшла з московського патріархату в Православну Церкву України.

«З благословення єпископа Хмельницького і Кам‘янець-Подільського Павла обов‘язки настоятеля прийняв протоієрей Ігор Боровський, якого представив громаді храму благочинний району, протоієрей Олександр Цісар. Головою релігійної громади був одноголосно обраний Гай Ігор Віталійович», - йдеться у повідомленні благочинного Кам‘янець-Подільського району Хмельницької єпархії Олександра Цісара.

У Кам'янець-Подільському районі почали виходити з московського патріархату.

Додамо, також ввечері 7 травня у Шепетівці біля приміщення Свято-Михайлівського кафедрального собору відбулися збори громади, на яких вирішували питання про перехід парафії до Православної Церкви України.

Читайте також: На Ізяславщині священник не хотів до ПЦУ і виніс з храму все церковне начиння

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую