ye-logo.v1.2

У Хмельницькому встановлять ще один дзеркальний туалет

Суспільство 7185
У парку Чекмана встановлять другий дзеркальний туалет
У парку Чекмана встановлять другий дзеркальний туалет. Фото: з архіву

Це буде вже друга така модульна конструкція з незвичним дизайном у місті.

У Хмельницькому в парку імені Михайла Чекмана біля оновленого колеса огляду встановлять дзеркальний туалет. Про це сайту "Є" повідомив заступник міського голови Василь Новачок.

Як стало відомо з сайту “Прозорро”, очікувана вартість модульної вбиральні складе 570 тисяч гривень. Вона розрахована на чоловічу та жіночу кабіни. Туалет матиме теплу підлогу, всередині будуть сповивальні столики, крім того, конструкція буде обладнана поручнями для людей з обмеженими можливостями. Поряд з туалетом будуть встановлені дві відеокамери. Роботи мають бути виконані до кінця липня.

Нагадаємо, що першу таку вбиральню у парку імені Чекмана встановили у 2021 році. До цього громадських вбиралень із подібним оздобленням зовнішнього фасаду в місті ще не було.

За словами заступника міського голови Василя Новачка, туалет користується попитом.

"Туалет запрацював лише восени. Абсолютно зручна для відвідувачів парку конструкція. Задоволений роботою комунального підприємства. Я не бачив його неприбраним”, - каже заступник міського голови.

За словами Василя Новачка, загрозливих актів вандалізму щодо дзеркальної модульної конструкції не було, хоча не обійшлося без інцидентів.

“Наприклад, взимку люди зачинялися всередині та розпивали у теплі алкогольні напої. Але комунальники стежать за цим, якихось загрозливих актів вандалізму не було, за пів року особливих зауважень до роботи немає”, - підкреслює Василь Новачок.

Він розповів, що територія біля колеса огляду зараз насичена мешканцями міста, але туалету поруч немає. Тож вирішити це питання є нагальною потребою. Встановити туалет планують за кошти комунального підприємства, які отримують від роботи колеса огляду.

Якщо для роботи першого дзеркального туалету потрібно було встановлювати станцію, яка очищуватиме стоки, то цього разу використають існуючий неподалік каналізаційний колектор.

“Поряд є колектор, який відводить стоки з колишнього ресторану на території парку. Ось ми до цього колектора і плануємо підключити каналізацію", - зазначив заступник міського голови.

Раніше Василь Новачок розповідав, що ідея встановлення у парку туалету саме з таким дизайном виникла в 2016 році, коли він з хмельницькими архітекторами Дмитром і Оленою Райфшнайдер розглядали різні варіанти вбиралень у парках.

“Ми десь в Європі бачили такого туалета, і коли постало питання вбиральні в парку Чекмана, то вирішили спробувати його зробити”, - відмітив пан Новачок.

До теми: У Хмельницькому запустили колесо огляду, яке не працювало понад 10 років

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую