ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Перформанси, виставки і концерти: як Хмельницький відзначатиме День Героїв

Суспільство 923
23 травня Хмельницький відзначатиме День Героїв
23 травня Хмельницький відзначатиме День Героїв. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Задля вшанування подвигу українських сміливців відбуватимуться концертні програми, мистецькі та патріотичні акції, творчі галереї та перфоманси.

У місті Хмельницькому в День Героїв, 23 травня, відбудеться низка мистецьких акцій, концертів та виставок.

У міськраді запрошують всіх доєднуватися до цих подій і подякувати Героям, що поруч, що боронять державу на фронті, а також згадати тих, хто в героїчній боротьбі за святу справу вільної України віддав своє життя.

"Велика слава українського геройства лине світом. Завзяття, сміливість та відданість українських воїнів вражає та захоплює. Українські захисники, ви стоїте за наші мирні дні й ночі, за нашу правду і за наше життя. Вірні сини українського народу, в День Героїв щиро вдячні вам за відвагу", — йдеться у повідомленні на сторінці управління культури і туризму міськради.

Програма заходів на 23 травня

 • о 12:00 на майданчику біля кінотеатру ім. Т.Шевченка - виставки патріотичного плаката та дитячих художніх робіт «Українське військо: історія та героїка»
 • о 15:00 у сквері ім. Т. Шевченка - патріотична акція «Музика війни»
 • о 16:00 на майданчику біля кінотеатру ім.Т.Шевченка - концертна програма академічного муніципального камерного хору
 • о 16:00 у Мистецькому дворику (вул. Проскурівська, 18) - концерт учнів та викладачів музичної школи №1 ім. М. Мозкового за участю поета Ігоря Байдака
 • о 16:00 у Мистецькому саду школи мистецтв «Райдуга» (вул. Романа Шухевича, 9) - street-art галерея творчих робіт учнів художнього відділення Хмельницької школи мистецтв «Райдуга» «Герої крізь час»
 • о 16:00 у сквері ім. Степана Бандери - концертна програма «Щоб у серці жила Батьківщина»; виставка художніх робіт «Хай квітне барвиста моя Україна»; майстер-клас з аквагриму «Жовто-блакитний колір нашої свободи»
 • о 16:00 у сквері ім.Кузьми Скрябіна (поблизу облфілармонії) - концерт естрадного оркестру «Big Band» Хмельницької школи мистецтв
 • о 16:00 на майданчику біля школи мистецтв «Озерна» (вул. Кармелюка, 8/1) - концертна програма «За Україну»; виставка художніх робіт учнів відділу образотворчого мистецтва; тематична фотозона
 • о 16:00 на майданчику біля Центру національного виховання учнівської молоді (вул. Шухевича,1Б) - мистецька акція «Листи захисникам»
 • о 16:00 на майданчику біля НВК №2 (вул. Франка, 57) - майстер-клас в техніці орігамі
 • о 17:00 на майданчику біля кінотеатру ім.Т.Шевченка - концертна програма творчих колективів закладів освіти
 • о 17:00 на майданчику біля ТЦ «Дитячий світ» - перформенс «живих» скульптур
 • о 18:00 на майданчику біля кінотеатру ім. Т. Шевченка - концертна програма академічного муніципального естрадно-духового оркестру
 • о 19:00 на майданчику біля кінотеатру ім. Т.Шевченка – перформенс «живих» скульптур

Довідково. Вперше День Героїв було вирішено відзначати 23 травня ще у 1941 році на зборі Організації Українських Націоналістів. Така дата була обрана невипадково, адже саме цього дня у 1938 році в Роттердамі агент НКВС Павло Судоплатов вбив Євгена Коновальця — першого голову ОУН. Вибуховий пристрій, який забрав життя одного з ідеологів українського націоналізму, був замаскований під коробку шоколадних цукерок з традиційним українським декором. Крім того, у травні також не стало Миколи Міхновського та Симона Петлюри.

Нагадаємо, Хмельницький вшановує загиблих Героїв. Інсталяцію з масштабних кубів із зображеннями людей, які віддали життя за Україну, вчергове доповнили новими портретами. Тепер вздовж центральної пішохідної вулиці міста розташовані 45 кубів.

Читайте також: У Кам’янці-Подільському на декомунізованій стелі тепер назви українських міст-героїв

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую