ye-logo.v1.2

У поліції Хмельницького району запустили систему відеомоніторингу дій правоохоронців і затриманих

Суспільство 1427
Дії поліцейських і громадян фіксуватимуться цілодобово
Дії поліцейських і громадян фіксуватимуться цілодобово. Фото: скріншот з відео

Кожен крок громадян та дії поліцейських чітко фіксуватимуться камерами відеоспостереження.

У Хмельницькому районному управлінні поліції запрацювала система Custody Records, яка полягає в цілодобовому відеонагляді. Це дозволить захистити затриманих осіб від неправомірних дій поліцейських. А самих правоохоронців убезпечить від безпідставних звинувачень з боку затриманих. Про це йдеться у сюжеті МТРК "Місто".

Чіткий контроль сприятиме попередженню неналежної поведінки поліцейських щодо затриманих чи відвідувачів підрозділів поліції. Проте водночас це захистить і самих правоохоронців від можливих провокацій та навіть може допомогти врятувати життя.

"Це дає перш за все захистити поліцейського від можливих звинувачень у непрофесійних діях. Адже всі дії поліцейського документуються і фіксуються за допомогою системи. А також є змога унеможливити якісь неправомірні дії щодо самих затриманих", — зазначив Руслан Горяченко, начальник управління дотримання прав людини Нацполіції України.

Крім відеонагляду, проєкт передбачає і відповідну інфраструктуру. Тож в райуправлінні поліції на першому поверсі створили сучасний фронтофіс, а в штаті з'явилися спеціальні інспектори з прав людини. Усі дії із затриманими на території райуправління тепер бачитимуть у столиці.

"Дистанційний контроль передбачає, що в Києві ми можемо спостерігати за всіма діями щодо затриманих, які відбуваються на всій території. Документувати, брати аналітичну інформацію з цього приводу - система це передбачає", — додав Руслан Горяченко.

Система Custody Records працює в кількох містах України і в усіх 126 ізоляторах тимчасового тримання. Завдяки проєкту стають неможливими скарги на дії працівників поліції, адже правоохоронці посилюють прозорість та відкритість своєї роботи.

"Ми передбачаємо відповідне фінансування для різних структур поліції. Але тут річ не в фінансуванні, а в хорошій якісній взаємодії. Головне її завдання - безпека наших мешканців. Завдяки якісній співпраці, професійній роботі поліції, Хмельницький декілька років поспіль стає найбезпечнішим містом. І тому ми налаштовані далі допомагати. Щоби права усіх учасників процесу забезпечувались", — прокоментував міський голова Олександр Симчишин.

Читайте також: Як на Хмельниччині працює водна поліція

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую