ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Заборона російськомовного контенту у Хмельницькому: як каратимуть порушників

Суспільство 5961
Обмеження запроваджене на період дії воєнного стану
Обмеження запроваджене на період дії воєнного стану. Фото: ілюстративне з архіву

Контролюватимуть дотримання заборони муніципальна дружина і правоохоронці.

У Хмельницькому відсьогодні заборонено використання російськомовного продукту в публічних місцях. За таке рішення 17 червня проголосували депутати під час засідання сесії міської ради. Як зауважив міський голова Олександр Симчишин, йдеться про публічну площину: парки, сквери, вулиці, транспорт, заклади розважального типу. Приватна сфера залишається недоторканою.

«Це черговий крок до запровадження українського змісту в українській державі. Звичайно, що це рішення має, в першу чергу, інформаційно-роз’яснювальний характер. Бо, наприклад, поки тривала підготовка проєкту рішення про демонтаж російськомовних вивісок, за яке ще ні разу не голосувалось, 95% вивісок вже було демонтовано силами самих власників. Тільки оприлюднений проєкт рішення, що прийдемо і зріжемо, в людини вмикається самоусвідомлення і вона зрізає сама. Так само й тут. Для тих, хто має усвідомлення, це буде дороговказ. Для тих, хто не буде розуміти, правоохоронні органи і муніципальна дружина зобов’язані контролювати дотримання цього рішення, припиняти його порушення і, навіть, складати протоколи про адміністративні правопорушення», - говорить Олександр Симчишин.

За його словами, рішення органу місцевого самоврядування не є рекомендаційним. Воно ухвалене депутатами, отже є законним.

«Ми маємо право в публічних місцях забороняти тютюнопаління, вводити карантинні обмеження, ну і, в даному випадку, обмежувати використання російськомовного продукту. Якщо ж хтось в публічному місці буде собі дозволяти включати російськомовний контент, чим обмежуватиме права інших, ця діяльність буде присікатися. Далі, якщо людина не буде цього розуміти, то може потрапляти і під адміністративне правопорушення», - пояснює очільник міста.

Додамо, вчора депутати обласної ради запровадили мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах до моменту повного припинення окупації російською федерацією території України на всій території Хмельниччини. Однак їхнє рішення є рекомендаційного характеру.

Читайте також: У Хмельницькому в церков московського патріархату заберуть можливість користуватися землею громади

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую